0

Vilniaus „Lietuvos rytui“ pavyko įveikti „Cholet Basket“ klubą ir išsaugoti galimybę patekti į Eurolygos Top 16 etapą. Ketvirtadienio vakarą vilniečiai rezultatu 92:80 (28:20, 22:21 22:21, 20:18) įveikė Prancūzijos čempionus bei iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje.

Rungtynės geriau pradėjo Šolės krepšininkai, kurie sužaidus 3 minutes pirmavo 9:3. Visgi tuomet prancūzai įkrito į gilią duobę, o „Lietuvos ryto“ ekipa laimėjo 3 minučių atkarpą net 13:0 bei išsiveržė į priekį – 16:9. Svečiai buvo priartėję (15:18), tačiau vilniečių atsakas 6:0 leido vėl atitrūkti – 24:15. Likus 51 sekundei Š.Jasikevičius realizavimo abu baudos metimus ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 28:17. Fantastišką tritaškį paskutinę kėlinuko sekundę įmetę Prancūzijos kiek priartėjo – 20:28.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ laikė žaidimo vadžias savo rankose. Sužaidus 6 minutes „Cholet Basket“ pavyko blykstelėti ir laimėti trumpą atkarpėlę 5:0, kuri leido po ilgesnės pertraukos sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus – 31:38. Visgi „Lietuvos ryto“ krepšininkai daugiau varžovams priartėti neleido ir įpusėjus mačui turėjo 9 taškų pranašumą – 50:41.

Po didžiosios pertraukos Prancūzijos čempionai suaktyvino gynybą bei pagreitino savo veiksmus puolime. Tokie pokyčiai davė vaisių ir po spurto 7:0 svečiai grėsmingai priartėjo – 48:52. Visgi „Lietuvos rytui“ pavyko pristabdyti įsibėgėjusius varžovus bei laimėjus atkarpą 6:0 vėl susigrąžinti dviženklę persvarą (66:56), kuri išliko ir po trijų ketvirčių – 72:62.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 19, M. Bjelica 18, K. Bajramovičius ir C. Nalga - po 16, Kh. El-Amin 9, B. Newley 8, Š. Jasikevičius 6.

„Cholet Basket“: S. Mejia 17, D. Nelsonas 13, R. Falkeris 11, C. Marquisas ir V. Avdalovičius - po 10, A. Robinsonas ir C. Leonardas - po 6, L. Vebobe 5.