Lietuvos rinktinė parklupdė Slovėniją

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo draugišką turnyrą Ispanijos mieste Sevilijoje. Mūsiškiai po atkaklios kovos 81:75 (22:17, 21:18, 24:23, 14:17) palaužė Slovėnijos komandą.

Puikiai po varžovų krepšiais kovoję Lietuvos krepšininkai pirmosiomis sutikimo minutėmis pirmavo rezultatu 7:4. Vis dėlto slovėnai ėmė taikliai šaudyti iš toli bei išsiveržė į priekį - 12:9. Tiesa, mūsiškiai atsakė penkiais taškais iš eilės bei susigrąžino pranašumą į savo rankas - 14:12. Skirtumas buvo išaugęs ir iki šešių taškų (20:14), tačiau jo padidinti nebepavyko, o baigiantis ketvirčiui Slovėnijos rinktinė sugebėjo jį sumažinti vienu tašku - 22:17.

Antrojo kėlinio pradžioje įspūdingą tritaškį su pražanga pataikęs Tomas Delininkaitis padidino skirtumą iki septynių taškų - 26:19. Po Roberto Javtoko tolimo metimo mūsiškių persvara išaugo iki dviženklės - 32:21. Tačiau slovėnai ėmė nesunkiai rinkti taškus bei pradėjo mažinti atsilikimą - 30:34. Vis dėlto prieš pat ilgąją petrauką Lietuvos krepšininkams pavyko atstatyti apčiuopiamą pranašumą - 43:35.

Trečiojo ketvirčio pradžia sėkmingiau klostėsi mūsiškiams, tačiau dar labiau padidinti skirtumo nepavyko, nes po lietuvių krepšiu dominavo Slovėnijos rinktinės aukštaūgis Primožas Brežecas - 53:42. Lietuvos krepšininkai įgijo penkiolikos taškų persvarą (63:48), bet slovėnai, pasinaudoję varžovų klaidomis, vėl priartėjo - 63:52. Priešininkai pratęsė spurtą. Lietuviai ir toliau nesaikingai klydo, o Slovėnijos rinktinė šaltakraujiškai naudojosi Lietuvos komandos klaidomis - 63:58. Tiesa, baigiantis kėlinukui mūsiškiams pavyko vėl šiek tiek atitolti - 67:58.

Nors Slovėnijos krepšininkai bandė priartėti bei atkurti intrigą, tačiau Ramūno Butauto auklėtiniams puikiai sekėsi išlaikyti pranašumą - 72:63. Vis dėlto čia pat varžovai atsakė spurtu ir sumažino deficitą iki penkių taškų - 75:70. Mūsiškiai bandė atstatyti apčiuopiamą pranašumą, tačiau slovėnai nenustojo minti lietuviams ant kulnų - 79:73. Tiesa, pačioje rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinė žaidė užtikrintai ir išsaugojo pergalę savo rankose - 81:75.

Lietuva: M. Petravičius 16, M. Lukauskis 12, K. Lavrinovičius 11, M. Kalnietis 9, R. Javtokas 8, T. Delininkaitis 6, J. Mačiulis 5, L. Kleiza ir D. Lavrinovičius po 4, A. Mažutis 3.

Slovėnija: G. Dragičius ir J. Lakovičius po 14, J. Golemacas 11, B. Nachbaras ir E. Lorbekas po 10.

Ketvirtadienį 19.15 val. lietuviai žais su Didžiosios Britanijos, o penktadienį 21.30 val - su pasaulio čempionais Ispanijos krepšininkais.