Lietuvos vyrų rankinio rinktinei nepavyko pasiekti revanšo prieš Izraelį ir pratęsti kovos dėl patekimo į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Gintaro Savukyno auklėtiniai atsakomosiose rungtynėse Alytuje 25:27 (10:13, 15:14) nusileido Izraeliui.

Pirmas rungtynes Tel Avive mūsiškiai buvo pralaimėję 24:28, todėl Alytuje reikėjo pasiekti revanšą ir tą padaryti bent 5 įvarčių skirtumu.

Izraelis pateko į paskutinį atrankos etapą, kuriame žais su Vengrija – būtent šios laimėtojai ir pateks į pasaulio čempionatą.

Lietuviai itin sunkiai pradėjo rungtynes – pirmojo įvarčio reikėjo laukti net 9 minutes, bet netrukus pavyko panaikinti trijų įvarčių deficitą ir išlyginti rezultatą 5:5.

Po Aideno Malašinsko ir Luko Simėno įvarčių lietuviai net išsiveržė į priekį 7:5, bet svečiai pelnė keturis įvarčius be atsako ir po pirmo kėlinio turėjo tą patį trijų įvarčių pranašumą, kurį įgijo pačioje mačo pradžioje.

Antro kėlinio pradžioje mūsiškiai dar kartą sužaidė prastą atkarpą, per kurią svečiai įmušė keturis įvarčius be atsako ir pavojingai nutolo 18:12.

Lietuviams panaikinti šio atsilikimo jau nepavyko.

Mūsiškiai planetos pirmenybėse žaidė tik kartą – 1997 m. ir tada užėmė 10-ąją vietą.