Lietuvos rinktinė, antradienį 52:61 (11:18, 16:8, 18:18, 7:17) pralaimėjusi Lenkijos ekipai, pasaulio kurčiųjų moterų krepšinio čempionato, vykstančio Graikijoje, paskutinėse rungtynėse žais dėl 7-osios vietos.

Mačą su kaimynėmis Lietuvos komanda pradėjo smagiai – išsiveržė į priekį 7:0. Tačiau varžovės gana greitai pavijo mūsų penketuką, o laimėjusios tarpsnį 11:0, triumfavo po pirmojo kėlinio 18:11.

Lietuvių žaidybinė duobė tęsėsi ir prasidėjus antrajam ketvirčiui. Lenkės įgijo 9 taškų pranašumą – 24:15. Šiuo momentu sulaukėme šviesos ir lietuvių žaidime. Andriaus Vaicekausko auklėtinės, pelniusios 10 taškų iš eilės, persvėrė rezultatą savo naudai – 25:24.

Didžioji pertrauka atėjo lietuvėms pirmaujant vienu tašku – 27:26.

Trečiajame kėlinyje vėl vyko banguotas žaidimas. Po Jurgitos Šegždaitės tritaškio, Lietuvos rinktinė įgijo net 12 taškų pranašumą – 40:28. Ir vėl mūsų ekipos persvara ištirpo it pavasarinis sniegas. Likus žaisti paskutinį ketvirtį, lenkės buvo čia pat – 45:44.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo rezultatyvia varžovių ataka, po kurios jos persvėrė rezultatą ir išsaugojo pergalingą skirtumą iki finalinės sirenos.

Viltis, gal pavyks dar kartą perlaužti ketvirčio eigą, sužibo, kai tritaškį pataikė jaunoji Patricija Vansevičiūtė – 50:53. Tačiau klaidos puolant ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių lėmė, kad lenkės nutolo nepavejamai – 59:50, 61:52.

Lietuvos komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Justina Burbaitė-Mačiulienė, pelniusi 15 taškų, ir Deimantė Naruševičiūtė – 10.

Treneris A. Vaicekauskas po rungtynių neslėpė apmaudo.

„Merginos – šaunuolės, kovojo, atidavė visas jėgas. Tačiau suklydome 22 kartus. Varžovės po mūsų krepšiu atkovojo 25 kamuolius. Kai tiek dovanojome lenkėms antrų šansų, tai laimėti praktiškai neįmanoma. Ir dauguma tų šansų varžovės pasinaudojo“, – pralaimėjimo priežastis išvardijo strategas.

Mūsų krepšininkių varžovėmis paskutinėse čempionato rungtynėse dėl 7-osios vietos bus Kenijos atstovės, kurias grupės susitikime lietuvės sutriuškino 85:18.

Susitikimas vyks birželio 23 d. 12 val. Lietuvos laiku.