Lietuvos jaunimo (U-20) rinktinė po ypač nervingos kovos rezultatu 89:79 (22:19, 18:18, 20:27, 29:15) nugalėjo Italijos krepšininkus ir, užėmusi pirmąją vietą E grupėje, pateko į pusfinalį, kuriame surems ginklus su Ispanijos komanda.

Italai rungtynes pradėjo trim sėkmingom atakom iš eilės ir pirmavo 8:4. Lietuviai išlygino rezultatą, bet antrąjį tritaškį įmetęs ir jau 8-ąjį tašką pelnęs P.Aradori vėl išvedė į priekį italus (11:13). Tačiau tritaškiu atsakė V.Lipkevičius, o Ž.Janavičiaus prasiveržimas pirmą sykį išvedė į priekį mūsiškius – 13:11.

Italams taškus rinko vos keletas žaidėjų, o lietuviams pavyko išlaikyti nedidelį pranašumą. Likus 20 sekundžių L.Brazdauskis nubaustas nesportine pražanga, tačiau italai pataikė vieną baudos metimą, prarado kamuolį, o M.Gecevičius kėlinuką užbaigė prasiveržimu su pražanga – 22:19.

Įtampa nemažėjo antrajame kėlinuke. Komandos apsikeitė tolimais metimais, o vėliau Lietuva įgijo 4 taškų pranašumą (27:23). Tačiau kelios mūsiškių klaidos puolime ir italai laimėjo atkarpą 8:0 bei susigrąžino pranašumą (31:27).

Lietuvos krepšininkai nepalūžo. M.Gecevičius tiksliai atakavo iš toli, o D.Motiejūnas sumetė baudos metimus ir grąžino lietuviams persvarą – 32:31. Jautėsi, kad mūsiškiai niekaip negali išsivaduoti iš jaudulio gniaužtų, tačiau kėlinuko pabaigoje Ž.Janavičius pataikė tritaškį ir buvo padidinęs Lietuvos pranašumą iki 5 taškų, bet ilsėtis ekipos išėjo Lietuvai pirmaujant 40:37.

Po didžiosios pertraukos mūsiškiai atrodė kur kas patikimiau. Iš pradžių Lietuvą į priekį vedė Ž.Janavičiaus prasiveržimai, o sužaidus daugiau nei dvi minutes V.Lipkevičius įsūdė sudėtingą tritaškį su pražanga – 50:42.

Tačiau lietuvių puolimas ir vėl ėmė strigti, o italų vidurio puolėjas G.Eliantonio pataikė du tolimus metimus (48:52). Netrukus už emocingą reagavimą į teisėjų sprendimus technine pražanga nubaustas Ž.Janavičius, o Italijos krepšininkai sušvelnino skirtumą iki 2 taškų – 52:54.

Mūsiškiams ir toliau nesisekė pulti italų krepšį, o trečiasis G.Eliantonio tritaškis grąžino italams pranašumą – 55:54. Lietuviai pamažu įsivėlė į greitą italų žaidimą, kuriame dominuoja greiti metimai. Italijos krepšininkams buvo pavykę padidinti persvarą iki 5 taškų, bet paskutinę ketvirčio sekundę italai įmetė tritaškį ir prieš lemiamą kėlinuką pirmavo 64:60.

Ketvirtąjį kėlinuką lietuviai pradėjo nuteikinėdami vieni kitus ir ragindami nenuleisti rankų. Tai davė vaisių – ketvirtį mūsiškiai pradėjo spurtu 11:2 ir įgijo 5 taškų persvarą – 71:66.

Aistros aikštelėje vis augo. Kiekvienas teisėjų švilpukas ir kiekviena komandų ataka buvo palydima audringomis emocijomis. Sužaidus penkias minutes lietuviai pirmavo 6 taškais – 76:70.

Nepaisant atsilikinėjimo, italai nepalūžo ir kiekvienos atakos metu kovojo iš paskutiniųjų. Rungtynių lūžis įvyko iki susitikimo pabaigos likus 2:20 min., kai Lietuvos krepšininkai sėkmingai pasigynė nuo antros varžovų atakos iš eilės, o Ž.Janavičius įsūdė varžovams tritaškį (81:72).

Rungtynių pabaigoje teisėjai dar nutarė padalinti technines pražangas: vieną gavo A.Juškevičius, kitą – L.D‘Ercole. Paskutinę minutę D.Motiejūnas pataikė vieną baudos metimą, o italų lyderis P.Aradori pataikė tritaškį ir likus žaisti 36 sek. sumažino deficitą iki 7 taškų – 76:83.

Italai dar mėgino pražangų taktiką paskutinėmis dvikovos akimirkomis, bet P.Aradori neapskaičiavo jėgų ir likus 22 sek. nubaustas nesportine pražanga. V.Lipkevičius prametė baudos metimus, bet likus 15 sek. A.Juškevičius pataikė vieną baudos metimą ir Lietuva turėjo 9 taškų persvarą – 86:77.

Mūsiškiai išlaikė reikalingą persvarą ir iškovoję pergalę 10 taškų skirtumu (89:79) užėmė pirmąją vietą grupėje bei pateko į pusfinalį!

Lietuva: M.Gecevičius 25, Ž.Janavičius 18 (5 rez.perd.), D.Motiejūnas 17 (8 atk.kam.), V.Lipkevičius 14 (7 atk.kam.), L.Brazdauskis 8 (7 atk.kam., 5 praž.).

Italija: P.Aradori 25 (6 atk.kam.), L.D‘Ercole 16 (4 rez.perd.), R.Rullo ir G.Elliantonio – po 11.

Lietuvos rinktinei šiose rungtynėse nepadėjo Marius Valukonis ir Vaidas Čepukaitis, kurie abu gydosi kojos traumas.

Tuo pačiu metu vykusiame F grupės mače Serbija rezultatu 97:70 pažemino Latvijos krepšininkus ir užsitikrino pirmąją vietą. Pusfinalyje jie susitiks su turkais, o mūsiškiai - su ispanais.