Norvegijoje vykstančiame paskutiniame šio sezono pasaulio biatlono taurės etape šeštadienį vyko iš penktadienio nukeltos moterų 7,5 km sprinto lenktynės.

Pergalę šventė Vokietijos veteranė Denise Herrmann-Wick. Ji numušė visus 10 taikinių ir finišavo per 21 min. 6.5 sek. Už vokietės liko dvi švedės – Hanna Oeberg (+3.5 sek., 0 baudos ratų) bei Anna Magnusson (+33.1, 0).

D.Herrmann-Wick kiek anksčiau paskelbė, kad etapu Norvegijoje baigs karjerą. Tuo pačiu su didžiuoju sportu atsisveikins ir Norvegijos legenda Marte Olsbu Roeiseland.

Gabrielė Leščinskaitė finišavo 87-a (+3:20.9, 2), o Natalija Kočergina – 88-a (+3:22.1, 3) tarp 104 dalyvių. To užteko, kad lietuvės užimtų 22-ą vietą Nacijų įskaitoje (1895 tšk.). Lietuvės nežymiai aplenkė Pietų Korėją (1850), Belgiją (1767) ir Kazachstaną (1728).

Anot Lietuvos biatlono federacijos, už 22-ą vietą Nacijų įskaitoje lietuvėms atiteks 3 kvotos kitam pasaulio taurės sezonui. Be N.Kočerginos ir G.Leščinskaitės normatyvą dalyvauti pasaulio taurėje yra įvykdžiusi ir Judita Traubaitė.

Pasaulio taurės laimėtoja prancūzė Julia Simon šeštadienį finišavo 5-a. Ji bendroje įskaitoje turi jau 1048 taškus. Už jos rikiuojasi dvi italės – Dorothea Wierer (877) bei Lisa Vittozzi (854). Lietuvės sezoną baigė be taškų.

Penktadienį moterų sprintas neįvyko dėl itin tiršto rūko. Perkėlus rungtį į šeštadienį, teko atšaukti moterų persekiojimo lenktynes, kurios irgi buvo planuotos šeštadienį.

Sekmadienį pasaulio taurės sezoną užbaigs dvejos bendro starto lenktynės.