Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Turkijoje vykstančio 2011 metų pasaulio čempionato Europos zonos 7 grupės atrankos turnyro antrosiose 37:24 (19:13) nugalėjo Turkijos rankininkus ir pateko į atkrintamąsias atrankos varžybas.

Mūsų šalies komandai, kurią treniruoja Gintaras Savukynas, 8 įvarčius pelnė Valdas Novickis, po 4 - Mindaugas Andriuška, Remigijus Čepulis, Andrius Račkauskas ir Aidenas Malašinskas, po 3 - Vaidotas Grosas, Augustas Strazdas, Andrius Žigelis ir Aurelijus Sabonis, 1 - Robertas Švedas.

Pirmąją turnyro dieną lietuviai sužaidė lygiosiomis 24:24 su Makedonijos rankininkais, o antrąją dieną makedonai nugalėjo turkus 35:26.

Lietuviai kartu su makedonais pelnė po 3 taškus, tačiau pirmąją vietą grupėje ir vienintelį kelialapį į kitą etapą mūsiškiams garantavo geresnis pelnytų ir praleistų įvarčių santykis.

"Džiaugiuosi, kad rungtynėse su turkais laikėmės žaidybinio plano, žinojome, ką reikia padaryti ir nuosekliai, kovingai to siekėme. Vyrai žaidė drausmingai ir įvykdė planus su kaupu. Džiugu, kad patekom į atkrintamąsias varžybas, ko galbūt nesitikėjo kai kurie skeptikai", - Lietuvos rankinio federacijai (LRF) po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris G. Savukynas.

Pirmajame Europos zonos atrankos varžybų etape dalyvauja 23 komandos, suskirstytos į septynias grupes. Į kitą etapą pateks tik grupių nugalėtojos. Jos su dar 11 nuo antrojo atrankos etapo kovas pradėsiančių rinktinių kovos dėl devynių kelialapių į finalinį pasaulio čempionato etapą.

Atkrintamųjų atrankos varžybų burtai bus traukiami sausio 31 dieną Austrijos sostinėje Vienoje.

2011 metų pasaulio vyrų rankinio čempionatas vyks Švedijoje. Finaliniame planetos pirmenybių etape dalyvaus 24 komandos, tarp jų - 14 iš Europos. Po tris rinktines deleguos Pietų Amerika, Afrika ir Azija, vieną - Okeanija.

Vietas pasaulio čempionate jau užsitikrino varžybų šeimininkė Švedija ir nugalėtojos titulą ginsianti Prancūzija. Prie jų prisijungs 2010 metais Austrijoje vyksiančio Europos čempionato prizininkės.

Lietuvos vyrų rinktinė planetos pirmenybių finaliniame etape dalyvavo vieną kartą - 1997 metais Japonijoje ir pateko į aštuntfinalį.