0

Įspūdingą pergalę pasaulio čempionate Turkijoje iškovojo bei pirmą kartą istorijoje į pusfinalį žengė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 104:85 (28:18, 22:12, 35:23, 19:32) sutriuškino Argentinos nacionalinę komandą, kuri buvo eliminuota iš kovos dėl medalių.

Pusfinalyje šeštadienį mūsiškiai susikaus su planetos pirmenybių favorite laikoma Jungtinių Amerikos Valstijų komanda.

Argentiniečiai šiek tiek sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po Luiso Scola bei Carloso Delfino metimų išsiveržė į priekį (6:3), tačiau Mantas Kalnietis pelnė pirmuosius septynis lietuvių taškus bei grąžino lietuviams minimalią persvarą – 7:6. Įpusėjus kėliniui prabilo Martynas Pocius, kurio penki taškai iš eilės padėjo mūsiškiams dar šiek tiek padidinti persvarą – 12:10. Netrukus iš toli pataikė Simas Jasaitis, dvitaškį pridėjo Paulius Jankūnas, o argentiniečių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 17:10. Likus žaisti dvi minutes keturis taškus iš eilės pelnė vos nuo suolo pakilęs Jonas Mačiulis (21:12), tačiau penkiais taškais atsakė ir Hernanas Jasenas – 21:17. Po Tomo Delininkaičio tolimo metimo bei Pauliaus Jankūno dvitaškio lietuviai susigrąžino devynių taškų pranašumą (26:17), o T.Delininkaitis besibaigiant ketvirčiui pirmą kartą leido Lietuvos rinktinei įgyti dviženklę persvarą – 28:18.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes dvitaškį su pražanga pelnė T.Delininkaitis, tolimą metimą pridėjo S.Jasaitis ir lietuvių persvara šoktelėjo iki penkiolikos taškų – 35:20. Nors du taškus pelnė C.Delfino (35:22), abi baudas po S.Jasaičiui skirtos nesportinės pražangos tiksliai realizavo Pablo Prigioni (35:24), Linas Kleiza tritaškiu grąžino Kęstučio Kemzūros auklėtiniams beveik visą turėtą persvarą – 38:24. Ir toliau be klaidų iš toli atakavę lietuviai po S.Jasaičio ir P.Jankūno tikslių šūvių įgijo šešiolikos taškų pranašumą (44:28), kurį L.Kleiza čia pat dar padidino – 46:28. Antrąjį kėlinį vėl laimėję dešimties taškų skirtumu, lietuviai įpusėjus susitikimui jau pirmavo 50:30.

Niekas aikštelėje nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. Varžovų ekipos lyderis L.Scola ir toliau metė pro šalį, o šešis taškus be atsako surinkę lietuviai jau ėmė triuškinti varžovus – 56:30. Po keturių L.Scola taškų argentiniečiai buvo kiek priartėję (56:32), tačiau netrukus penkiais taškais atsakė M.Pocius (61:34), o S.Jasaitis tritaškių įpusėjus kėliniui privertė dar kartą pakilti visus, kurie šiose rungtynėse palaikė Lietuvos rinktinę – 66:36. Nors argentiniečiams pagaliau pavyko įsimėtyti atakuojant iš toli, lietuviai taip pat atsakė tiksliomis atakomis, todėl Argentinos rinktinės deficitas tirpo labai lėtai. Likus žaisti tris minutes lietuviai buvo priekyje 72:47, o po trijų kėlinių – 85:53.

Ketvirtajame ketvirtyje teko sutvarkyti formalumus. Argentiniečiai sumažino triuškinantį deficitą ir buvo priartėję iki septyniolikos taškų (79:96), tačiau stebuklingai išsigelbėti S.Hernandeso auklėtiniams nebuvo lemta. Lietuviai žengė istorinį žingsnį.

Lietuva: S.Jasaitis 19, L.Kleiza 17 (9 atk. kam.), M.Pocius ir T.Delininkaitis po 16, P.Jankūnas (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Kalnietis (5 rez. perd.) ir J.Mačiulis po 12.

Argentina: C.Delfino 25, L.Scola 13 (5/16 metimų „iš žaidimo“), H.Jasenas 11.

Argentinos treneris: tai buvo geriausias pasirodymas šiame čempionate

K. Kemzūra: gali lietuvius mušti, nugalėti, bet negali sunaikinti

M. Pocius: nuostabi komandos pergalė

P. Jankūnas: tik vėliau suprasime, ką ši pergalė reiškia Lietuvai