Pasiruošimą artėjančiam Europos čempionatui tęsianti Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė nesėkmę draugiškame mače Rusijos rinktinei. Kęstučio Kemzūros kariauna Maskvoje varžovams nusileido 76:91 (14:23, 22:26, 17:21, 23:21).

Nors mačui abi komandos galėjo registruoti 15 krepšininkų, tačiau lietuvių gretose rungtyniavo 12 žaidėjų. Aikštėje taip ir nepasirodė Marijonas Petravičius ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmuosius taškus mače pelnė Simas Jasaitis - 2:0, tačiau čia pat dviem taškais atsakė ir rusai (2:2). Sužaidus kėlinyje keturias minutes mačas vyko nerezultatyviai, o priekyje buvos Rusija - 5:2. Po dviejų taiklių Andrejaus Kirilenko baudos metimų rusai dar labiau atitrūko - 9:2. Jonas Valančiūnas pelnė du taškus, tačiau tritaškiu atsakė ir Vitalijus Fridzonas bei rusai pirmavo 12:4. Kiek sėkmingiau atakę varžovų krepšį lietuviai po Martyno Pociaus baudos metimų priartėjo iki 10:16. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis rusai pataikė dvitaškį ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 23:14.

Kėlinį taikliais baudos metimais pradėjo Darius Songaila, tačiau netrukus Sergejus Monia pataikė iš toli ir rusai pirmavo 26:16. Po dar dviejų D.Songailos taškų lietuviai priartėjo (20:26). Kėliniui įpusėjus Rusija pirmavo 33:25. Lietuviai buvo priartėję iki šešių taškų (29:35), bet rusai netrukus vėl pirmavo dviženkliu skirtumu - 41:29. Pauliui Jankūnui pataikius iš toli lietuviai priartėjo iki 8 taškų - 33:41. Lietuvos rinktinės žaidimas ir toliau buvo banguotas, o tuo pasinaudoję rusai didino savo persvarą jau iki 14 taškų - 47:33. Antrojo kėlinio pabaigoje lietuviai vėl leido rusams pelnyti taškus paskutinėmis sekundėmis ir po sirenos deficitas siekė 13 taškų - 36:49.

Trečiąjį kėlinį dėjimu pradėjo J.Valančiūnas - 38:49. Sužaidus kėlinyje tris minutes dėka kelių sėkmingų atakų rusai pirmavo 54:43. Šarūnas Jasikevičius pataikė iš toli (48:54), bet po T.Mozgovo dviejų taškų su pražanga rusai vėl pirmavo 9 taškais - 57:48. Įpusėjus trečiajam kėliniui po to paties T.Mozgovo metimo Rusijos rinktinės pirmavo rezultatu 61:48. Lietuviai ir toliau blaškėsi aikštėje, rusai tuo naudojosi, o po Semiono Antonovo dviejų taškų su pražanga jie pirmavo 66:50. Po dar vienos "dovanėlės" varžovams lietuvių deficitas pasiekė rekordinius 20 taškų mače - 50:70. Po trijų kėlinių lietuviai varžovams pralaiminėjo 53:70.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes lietuviams žymiau priartėti nepavyko, Rusija vis dar buvo priekyje solidžiu skirtumu - 72:57. A.Kirilenko pataikė dvitaškį ir įpusėjus kėliniui rusai pirmavo 80:61. Suklydus Simui Jasaičiui, rusai greitos atakos metu pelnė dar du taškus ir Rusijos persvara pasiekė jau 21 tašką - 86:65. Lietuviai nežymiai sumažino atsilikimą, tačiau rusai šventė vis vien solidžią ir gana pelnytą pergalę rezultatu 91:76.

Lietuva: Paulius Jankūnas 15, Jonas Valančiūnas 14 (7 atk. kam.), Darius Songaila 12, Simas Jasaitis 11, Darjušas Lavrinovičius ir Martynas Pocius po 7, Rimantas Kaukėnas 4, Šarūnas Jasikevičius 3 (5 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 2, Robertas Javtokas 1.

Rusija: Timofejus Mozgovas 18 (6 atk. kam.), Andrejus Kirilenko 17 (7 atk. kam.), Vitalijus Fridzonas 14, Antonas Ponkrašovas 12.