Suomijoje šią savaitę vyksta Billie Jean King taurės (buvusi Federacijų taurė) Europos/Afrikos zonos II-osios grupės turnyras, kuriame dalyvavo ir Lietuvos moterų teniso rinktinė. Penktadienį lemiamoje akistatoje dėl vietos I-oje pasaulio grupėje lietuvės apmaudžiai 1:2 nusileido Egiptui ir liko II-oje grupėje.

Pirmajame mače 20-metė Andrė Lukošiūtė (WTA-1098) per 1 valandą 33 minutes 6:2, 6:1 nugalėjo Sandrą Samir (WTA-419). Antroje dvikovoje Lietuvos rinktinės lyderė – 26-erių Justina Mikulskytė (WTA-279) – per 64 minutes 2:6, 2:6 neprilygo 25-erių Egipto žvaigždei Maiar Sherif (WTA-62).

Lemiamu tapo dvejetų mačas, kuriame J.Mikulskytė su 17-mete Patricija Paukštyte per 1 valandą 50 minučių 6:7 (7:9), 4:6 nusileido M.Sherif ir jos seseriai Ranai.

Pirmajame sete lietuvės panaikino turėtą deficitą (2:3, 3:3), devintajame geime neutralizavo du „break pointus“, o dvyliktajame geime buvo arti laimėto seto. Lietuvės varžovių padavimų metu pirmavo 40:30, bet pralaimėjo „set pointą“. Čia pat J.Mikulskytė su P.Paukštyte nerealizavo ir antros galimybės tašku laimėti setą. Pratęsime lietuvės taip pat pralaimėjo „set pointą“ (7:6), kurį turėjo paduodant varžovėms. Egiptietės tada vėl atsilaikė, persvėrė rezultatą ir po lietuvių padavimo pelnė pergalingą seto tašką.

Antrajame sete beveik kiekviename geime kuri nors tenisininkių pora turėdavo „break pointus“. Po 8 nenuspėjamų geimų ir dažnų siužeto pokyčių rezultatas vis dar buvo lygus (4:4). Devintajame geime egiptietės nelengvai laimėjo savo padavimų seriją, o dešimtajame geime lietuvės atsiliko 15:40 ir nesugebėjo išsigelbėti savo padavimų metu.

Lietuvės paskutinį kartą I-oje pasaulio grupėje žaidė 2007 m., kai rinktinę į priekį vedė Lina Stančiūtė bei Julija Gotovskytė.