0

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superfinalo serijoje Majamio „Heat“ krepšininkai išvykoje 109:93 (29:26, 20:23, 32:27, 28:17) gan užtikrintai nugalėjo San Antonijaus „Spurs“ komandą.

Serijos iki keturių pergalių rezultatas lygus – 2:2. Artėjantis mačas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį San Antonijuje.

LeBronas Jamesas tesėjo pažadą. Patikinęs, kad žais kur kas geriau, puolėjas tai įrodė darbais – pelnė 33 taškus (15/25 met.) ir atkovojo 11 kamuolių. Puikiai pasirodė visas didysis „Heat“ trejetas: Dwyane‘as Wade‘as surinko 32 (14/25 dvit.) taškus bei perėmė net 6 kamuolius, Chriso Bosho sąskaitoje – 20 taškų (8/14 dvit.) ir 13 atšokusių kamuolių. Visiems didžiojo trejeto nariams tai buvo sėkmingiausios finalo serijos rungtynės.

„Spurs“ sunkiausiu komandai metu ketvirtojo kėlinuko pradžioje, itin trūko Tony Parkerio. Greggas Popovičius dažnai turėjo sodinti ant suolo sausgyslių traumos padarinius jautusį prancūzą, kuris pirmoje mačo dalyje įmetė visus 15 taškų. Tačiau lemiamomis pirmosiomis ketvirto kėlinuko minutėmis, kai „Heat“ nutolo dviženkliu skirtumu ir buvo nebepavejami, įžaidėjas negalėjo pakilti nuo atsarginių suolelio. Trumpam pasirodęs aikštėje, už minutės T.Parkeris buvo priverstas grįžti prie „Spurs“ atsarginių

Mačo pradžia „Heat“ komandai nežadėjo nieko gero. T.Parkeris žaidė it nejausdamas traumos padarinių, po tritaškį jau buvo įmetę praėjusiame mače iš toli čempionus bombardavę G.Nealas bei D.Greenas, o „Spurs“ po penkių minučių pirmavo dviženkliu skirtumu – 15:5. Vis dėlto „Spurs“ žaidimo tempas sulėtėjo ir dar ant suolo atsisėdus 8 taškus pelniusiam T.Parkeriui, „Heat“ daugiausiai L.Jameso pastangomis mažais žingsniais išlygino rezultatą – 19:19. L.Jamesas galiausiai žaidė taip, kaip moka – veržliai, tiksliai atakuodamas krepšį (25:21). Po pirmo kėlinio L.Jameso sąskaitoje jau buvo 11 taškų, o „Heat“ nežymiai pirmavo 29:26.

Antrojo ketvirčio pradžioje greičiau įsibėgėjo „Heat“. Perėmę iniciatyvą, NBA čempionai vedami L.Jameso (13 tšk.) ir D.Wade‘o (12 tšk.) jautėsi vis tvirčiau (37:28). „Heat“ buvo įgiję dviženklį pranašumą (41:38), tačiau „Spurs“ nesunkiai jį sušvelnino iki trijų taškų (38:41). Tiesa, E.Spoelstros surengė greitą atsaką ir vėl atstatė persvarą – 47:38. Puikiai į žaidimą įsiliejo B.Diaw. Vos tik pasirodęs aikštėje, prancūzas pasižymėjo 5 taškais iš eilės, o po tautiečio T.Parkerio reido, komandas teskyrė vos du taškais (47:45). Prancūzų duetas prieš ilgąją pertrauką ir išlygino rezultatą (49:49).

Po pertraukos komandos pasižymėjo rezultatyvumu. Iniciatyva priklausė „Heat“ krepšininkams, kurie po žaibiško spurto trečiojo kėlinuko viduryje atitrūko 67:61. „Heat“ grasino pavojingai nutolti (74:66), bet iš trijų taškų zonos apie save priminę G.Nealas ir D.Greenas atsakė į varžovų bauginimus. Prieš lemiamą mačo dalį „Heat“ turėjo 5 taškų atsargą – 81:76.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimo vadžias savo rankose laikė „Heat“ klubas. Dėl traumos T.Parkeris svarbiu momentu turėjo sėdėti ant atsarginių suolo, o Majamio ekipa tvirtais žingsniais įpusėjus ketvirčiui atsiplėšė dviženkle persvara – 96:85. G.Popovičius jau ketvirto kėlinio viduryje leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams, o 15 taškų pranašumą įgijusi „Heat“ komanda (100:85) apčiuopiamos persvaros iš rankų neišleido

„Heat“: L.Jamesas 33 (15/25 met., 11 atk. kam.), D.Wade‘as 32 (14/25 met., 6 per. kam.), Ch.Boshas 20 (13 atk. kam.), R.Allenas 14, M.Chalmersas 6, U.Haslemas ir Sh.Battier po 2.

„Spurs“: T.Duncanas 20, T.Parkeris 15 (9 rez. perd.), G.Nealas 13, K.Leonardas 12, D.Greenas 10, B.Diaw 9, E.Ginobilis 5, T.Splitteris ir M.Bonneris po 4, C.Josephas 1.