16
Žalgiris - Barcelona (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

Kauno „Žalgirio“ komandai nepavyko Eurolygos sezono užbaigti pergalingai. „Top 16“ etapo paskutiniajame ture žalgiriečiai metė iššūkį Barselonos „FC Barcelona“ ekipai, tačiau pralaimėjo 59:66 (16:16, 18:12, 14:21, 11:17).

16

Susitikimą penkiais taškais pradėjo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas – 5:3. Čia pat iš Pauliaus lyderio rolę perėmė tritaškį smeigęs bei greitajame puolime po Edgaro Ulanovo perdavimo pasižymėjęs Renaldas Seibutis, o pridėjus puikią gynybą kauniečiai kiek atsiplėšė (10:5). Nors septintąjį savo tašką rinko iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavęs P.Jankūnas, po krepšiu varžovus įveikė Siimas-Sanderis Vene (14:7) ir Ianas Vougioukas, kitoje aikštės pusėje karaliavęs Joey Dorsey atstatė pusiausvyrą – 16:16.

Antrajame kėlinyje pirmuosius taškus įsirašė Jerome‘as Randle‘as, o baudos aikštelėje katalonų gynybos spragomis naudojosi Brockas Motumas bei puikaus perdavimo iš Olivier Hanlano sulaukęs P.Jankūnas – 22:20. Naudingą žaidimą E.Ulanovas pagaliau įtvirtino ir taškais, dvitaškį pridėjo savo paties netaiklų metimą taisęs B.Motumas (29:25). Ketvirtą kamuolį perėmus komandos kapitonui gražų išpuolį išvystė trečią rezultatyvų perdavimą įsirašęs E.Ulanovas ir taškais ataką įtvirtinęs R.Seibutis – 31:25. Organizuotą žalgiriečių gynybą puikiai iliustravo Tomašo Satoransky metimą „pūtęs“ Martynas Sajus, o tašką pirmoje rungtynių pusėje dėjo daugiau nei pusę komandos taškų (19) kartu surinkę P.Jankūnas bei R.Seibutis – 34:28.

Po didžiosios pertraukos sugrįžę žalgiriečiai šaudė tuščiais šoviniais, kol galų gale ledus pralaužė ketvirtą rezultatyvų E.Ulanovo perdavimą tritaškiu užbaigęs Kasparas Vecvagaras – 37:31. Tiesa, tai buvo viskas, ką šeimininkams pavyko nuveikti prabėgus penkioms trečiojo kėlinio minutėms, tad tuo pasinaudojusi „FC Barcelona“ jau buvo priekyje (37:38). Sunkiu komandai metu aštrinti žaidimą ėmėsi R.Seibutis ir S.Vene (41:38), bet čia pat savo atsaką sudavė Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavę svečiai – 41:43. Pasitarimas staigiai davė apčiuopiamos naudos: sudėtingą metimą per rankas realizavo J.Randle‘as, taikliomis baudomis pranašumą grąžino I.Vougioukas – 45:43. Per likusį laiką tolimą bombą smeigė K.Vecvagaras, bet katalonų gretose įsimetė dviem tritaškiais kauniečius baudęs Pau Ribas – 48:49.

Lemiamą rungtynių atkarpą „FC Barcelona“ krepšininkai pradėjo pavojingai toldami – 48:53. Lietuvos čempionai nerodė sutrikimo ženklų bei lygioje vietoje apvogus varžovą atsilikimą iki minimumo rėžė J.Randle‘as 52:53. Ispanijos komanda vėl bandė atitrūkti, bet kovinę distanciją išlaikyti padėjo įsidrąsinęs K.Vecvagaras – 57:61. Nors svečiams žalgiriečiai taškų neleido pelnyti daugiau nei tris minutes, pačių taikiklis taip pat užsikirto, tad prasidėjus paskutinei minutei rezultatas liko nepakitęs (57:61). Tuomet skaudų dūrį žaliai-baltiems sudavė P.Ribas (57:63), o varžovų pranašumą įtvirtino kamuolį perėmęs Alexas Abrinesas – 57:65 . Per likusį laiką į rezultatyviausiųjų gretas įšoko K.Vecvagaras, pelnęs paskutinius „Žalgirio“ taškus šio sezono Eurolygoje – 59:66.

Žalgiris“: K.Vecvagaras 13 (3/5 trit.), P.Jankūnas 11 (9 atk. kam., 4 per. kam.), R.Seibutis 10, E.Ulanovas 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), J.Randle‘as 6 (2 per. kam.), S.Vene 4, B.Motumas 4, I.Vougioukas 4, L.Lekavičius 0, M.Sajus 0, O.Hanlanas 0.

„FC Barcelona“: P.Ribas 14 (4/4 trit.), J.Dorsey 12 (5/5 dvit., 13 atk. kam., 3 per. kam.), J.Navarro 10.