Kauno derbyje – triuškinanti žalgiriečių pergalė

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturėjo daug vargo ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse. Žalgiriečiai išvykoje nugalėjo Kauno „LSU-Atleto“ komandą 79:50 (19:8, 16:11, 23:10, 21:21). Tai buvo trečioji „Žalgirio“ pergalė LKL čempionate.

Artūrui Milakniui prireikė vos 3 sekundžių, kad po Vytenio Čižausko perdavimo dėjimu užbaigtų pirmąją ataką. Vėliau V.Čižauskas ir Vytenis Lipkevičius po krepšiu surasdavo Kšištofą Lavrinovičių, po kurio 6 taškų (8:3) varžovų treneriai prašė minutės pertraukėlės. Brolį pakeitęs Paulius Jankūnas po V.Lipkevičiaus ir Martyno Pociaus perdavimų iškart pelnė 4 taškus – 12:5. Po krepšiu gerai žaidė ir Tadas Klimavičius, ryžtingai prasiveržė Tomas Dimša, o pirmąjį kėlinį tritaškiu su sirena baigė Vaidas Kariniauskas – 19:8.

Antrojo kėlinio pradžioje nesustabdomai žaidė K.Lavrinovičius, kuriam progas kūrė Justinas Dentmonas. Kšištofas pelnė dar 7 taškus, dvitaškį pridėjo V.Lipkevičius, po to dar atlikęs rezultatyvų perdavimą J.Dentmonui. Šį pakeitęs V.Čižauskas padidino skirtumą iki 19 taškų (33:14), tačiau po to per daugiau nei 5 minutes „Žalgiriui“ vienintelį dvitaškį įmetė tik Mindaugas Kupšas. Tiesa, žalgiriečiai nesumažino apsukų gynyboje, todėl ir toliau solidžiai pirmavo 35:19.

Po didžiosios pertraukos K.Lavrinovičius pataikė dar vieną metimą iš vidutinio nuotolio. Gerai žaidė ir V.Čižauskas, atlikęs perdavimą M.Kupšui ir pats taikliai atakavęs iš toli – 42:22. Vėliau po M.Kupšo perdavimo įdėjo T.Dimša, tritaškį su pražanga įmetė A.Milaknis, o tas pats M.Kupšas padidino persvarą iki 26 taškų – 50:24. Kelias minutes tuščiai puolime rungtyniavę žalgiriečiai varžovų krepšį „pramušė“, kai T.Dimša, V.Kariniauskas ir Kasparas Vecvagaras prasiveržimais užbaigė paskutines 3 trečiojo kėlinio atakas – 58:29.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui V.Kariniauskas ir T.Dimša kamuoliais maitino P.Jankūną, kuris prieš prasižengdamas penktąjį kartą pelnė 6 taškus – 64:34. Vėliau baudas realizavo V.Kariniauskas ir M.Kupšas – 68:37. Rungtynių tempas sulėtėjo, nes abi komandos viršijo pražangų limitus. Galiausiai iš žaidimo pataikė tritaškį smeigęs K.Vecvagaras (72:45). Perėmę kamuolius greitas atakas elegantiškai užbaigė A.Milaknis bei K.Lavrinovičius ir „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 79:50.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 20 (8/10 dvit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (10 atk. kam., 2 blk.), A.Milaknis 9, M.Kupšas 8 (11 atk. kam.), V.Kariniauskas 7, T.Dimša 6, K.Vecvagaras 6, V.Čižauskas 5 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Klimavičius 3 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 2, J.Dentmonas 2, M.Pocius 0.

„LSU-Atletas“: V.Sragauski 10 (6 atk. kam.), T.Urbonas 10 (8 atk. kam., 6 blk.), Ž.Skučas 8.