Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo trečiąją pergalę 2009 metų Europos čempionato atrankos turnyro A grupėje. Trečiadienį lietuvės Druskininkuose net 80:44 (23:10, 20:7, 24:10, 13:17) sutriuškino Vokietijos ekipą ir žengė dar vieną žingsnį Senojo žemyno pirmenybių finalinio etapo link.

Mūsiškės užtikrintai pradėjo rungtynes ir nuo pat pirmųjų dvikovos akimirkų perėmė iniciatyvą į savo rankas. Daugiausiai G.Petronytės ir D.Staugaitienės pastangomis lietuvės tiksliai puolė ir sėkmingai gynėsi, o sužaidus 6 minutes Lietuva jau turėjo dviženklį pranašumą 14:4. Mūsiškės nemažino tempo ir po pirmojo kėlinuko pirmavo 23:10.

Antrąjį kėlinuką lietuvės pradėjo spurtu 14:3 ir padidino persvarą iki 24 taškų 37:13. Vokietijos krepšininkės atrodė tarsi pasimetusios - jos negalėjo nei užpulti krepšio, nei apsiginti. Tuo tarpu mūsiškės kiek atsipalaidavo, bet išlaikė milžinišką pranašumą ir ilsėtis išėjo pirmaudamos 43:17.

Po didžiosios pertraukos vokietės rungtyniavo ganėtinai sėkmingai ir neleido dar labiau atitrūkti Lietuvos rinktinei. Visgi netrukus lietuvės laimėjo atkarpą 13:2 ir likus trims minutėms iki trečiojo ketvirčio pabaigos po Rimos Valentienės tolimo metimo jau triuškino varžoves įspūdingu skirtumu - 61:24. Kėlinio pabaigoje R.Valentienė pelnė dar penkis taškus iš eilės ir po trečiojo kėlinio Lietuvos rinktinė jau triuškina varžoves net 40 taškų skirtumu - 67:27.

Paskutiniame ketvirtyje komandos žaidė ramiai, nes rezultatas jokių abejonių nebekėlė. Lietuvos rinktinės treneris Rūtenis Paulauskas leido parungtyniauti mažiau žaidžiančioms krepšininkėms, todėl vokietės šiek tiek. Nepaisant to, Lietuvos komanda išsaugojo beveik visą turėtą persvarą ir sutriuškino varžoves rezultatu 80:44.

Lietuva: R.Valentienė 15, A.Rinkevičiūtė 11, G.Petronytė (7 atk. kam.) ir D.Staugaitienė, A.Čiudarienė - po 9, S.Valužytė 8, G.Paugaitė 7, E.Staknevičienė ir - 9, D.Razmaitė 4, R.Margevičiūtė 2.