Kauno „Žalgiris“ (0/1) naująjį Eurolygos sezoną pradėjo nesėkmingai. Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 76:88 (16:19, 25:20, 19:19, 25:21) nusileido Vilerbano ASVEL (1/0).

„Žalgiris“ praėjusiame Eurolygos sezone iškovojo 17 pergalių ir patyrė tiek pat pralaimėjimų. Tai garantavo 11 vietą iš 18 galutinėje rikiuotėje.

Septynis naujus žaidėjus integravęs Kauno klubas nesugebėjo pakeisti pastarųjų metų tendencijos. Nuo pat 2016-2017 m. sezono, kai buvo pristatytas naujas Eurolygos formatas, žalgiriečiai pirmąjį reguliaraus sezono mačą laimėjo vos du kartus.

Taip pat, iki šiandien „Žalgiris“ buvo prieš ASVEL laimėjęs keturis kartus paeiliui.

Šeimininkai jau nuo pirmojo švilpuko dominavo. Youssoupha Fallas, Elie Okobo ir Chrisas Jonesas užkūrė varžovus puolime ir ASVEL pabėgo (10:17). Snūduriavęs „Žalgiris“ sugebėjo išlyginti rezultatą, bet antrajame kėlinyje prancūzai dar sykį spurtavo.

Negailestingai tritaškius šveitę ASVEL krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą (25:37). Labiausiai nesulaikomas buvo E. Okobo, kuris vien per pirmąją pusę sumetė tris iš šešių priešininkų tolimų metimų.

„Žalgirio“ gyvybė laikėsi latvio Janio Strelnieko rankose. Keturis tritaškius įmetęs gynėjas leido „Žalgiriui“ kvėpuoti prieš antrąją rungtynių pusę (36:44).

Po pertraukos „Žalgiriui“ pavyko sugrįžti į rungtynes – po sėkmingos atkarpos rezultatas tapo lygus (50:50). Vis tik ASVEL atseikėjo tris tolimus metimus paeiliui ir vėl pabėgo (50:59).

Pasimetusį „Žalgirį“ sugalvojo padaužyti ir Giannio brolis Kostas Antetokounmpo – kelias atakas dėjimais užbaigęs vidurio puolėjas inicijavo spurtą. Galiausiai Charleso Kahudi tritaškis ketvirtajame kėlinyje vertė „Žalgirio“ suolelį griebtis už galvos (56:74).

J. Strelniekas pabandė užkurti „Žalgirį“ sugrįžimui, bet abejones dėl nugalėtojo išsklaidė E. Okobo (71:82).

ASVEL: E. Okobo 23 (6/6 dvit., 3/3 trit.), C. Jonesas 14, Y. Fallas 12, C. Kahudi 11 taškų.

„Žalgiris“: J. Strelniekas 21 (4/6 trit., 3 atk. kam., 23 naud. bal.), Emmanuelis Mudiay 12 (4 atk. kam., 2 rez. perd., 5 kld.), Nielsas Giffey ir Lukas Lekavičius po 8, Joffrey Lauvergne'as 7, Edgaras Ulanovas ir Joshas Nebo po 5, Mantas Kalnietis, Marekas Blaževičius ir Artūras Milaknis po 2 taškus.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Varžovų gretose vis ryškesnėmis spalvomis tviska veteranas Antoine'as Diot. Pastaraisiais metais traumų kamuotas prancūzas įmetė jau 8 taškus. Vis tik labiausiai nesulaikomas E. Okobo – jo sąskaitoje 17 taškų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vėl sužiba K. Antetokounmpo –  po A. Diot pakabinto kamuolio ore deda į krepšį. Netrukus Charlesas Kahudi dar pelno du taškus ir „Žalgiris“ atrodo pasimetęs (56:71). C. Kahudi prideda dar ir tritaškį, situacija kritinė (56:74).

Lieka 5 minutės, bet pergalės tikėtis būtų naivu. „Žalgiris“ paprasčiausiai šiandien neturi atsakymų gynyboje (66:80).

Trečiasis kėlinys: ASVEL 63:55 „Žalgiris“

Pozityvūs ženklai „Žalgirio“ žaidime po pertraukos. Dvitaškiu pasižymi E. Ulanovas, dvi baudas prideda J. Strelniekas (40:44).

Įsismaginęs „Žalgiris“ įspraudė varžovus į kampą – rezultatas lygus (50:50). Žymiai daugiau tvarkos gynyboje leido sugrįžti į rungtynes. Galbūt pamatysime ir persvarą?

Visą pozityvą galite dėti į šiukšliadėžę. Trimis tolimais metimais ASVEL pabėga į priekį ir M. Schilleris prašo minutės pertraukėlės (50:59).

Į aikštę ASVEL meta dar vieną įdomų Eurolygos naujoką – Giannio brolį Kostą Antetokounmpo. Pastarasis iškart pasižymi gražiu dėjimu. Žalgiriečiai ir toliau braido dumble – dviženklis deficitas (53:63).

Antrasis kėlinys: ASVEL 44:36 „Žalgiris“

„Žalgiris“ sugebėjo išlyginti rezultatą ir atėjo laikas bandymui perlaužti rungtynes. Sutapimas ar ne, žaidimas tapo kiek geresnis į aikštę žengus Mantui Kalniečiui (21:21).

Dar vienas ASVEL spurtas siunčia žalgiriečius į pasitarimą (23:31). Varžovai jau nubaudė keturiais tritaškiais iš septynių, o Y. Fallo naudingumas šoktelėjo iki 13 balų. Kauniečiams po šešis taškus yra pelnę Lukas Lekavičius ir J. Strelniekas.

Prancūzai ir toliau lyg ant sparnų. E. Mudiay vėl klysta, o du E. Okobo tritaškiai leidžia ASVEL pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą (25:37). E. Mudiay suklydo jau tris kartus. Tokia nominalaus lyderio statistika tikrai nedžiugina.

Jei „Žalgirį“ ir toliau temps J. Strelnieko tritaškiai nuo vienos kojos – vakaras Vilerbane gali baigtis tragiškai. M. Schilleriui per ilgąją pertrauką reikės ieškoti alternatyvų abejose aikštės pusėse, kol rezultatas dar labiau nepakrypo į kitą pusę (30:40).

J. Strelniekas per pirmąją pusę sumetė 4 tritaškius, bet „Žalgiris“ į rūbinę traukia atsilikinėdamas (36:44).

Pirmasis kėlinys: ASVEL 19:16 „Žalgiris“

Labai sunki pirmoji minutė kauniečiams. ASVEL rungtynes pradėjo Y. Fallo dėjimu, dar penkis taškus pridėjo E. Okobo ir C. Jonesas. „Žalgirį“ tempia J. Strelniekas – du tritaškiai paeiliui (6:7).

ASVEL pirmą kartą rimtai atitrūksta – 10:17. Į akis kliūna skylėta gynyba prieš Y. Fallą – 220 cm milžinas renkasi kamuolius baudos aikštelėje net nepašokęs.

Savo šansą jau pirmajame kėlinyje gauna ASVEL talentas Victoras Wembanyama. Jį greitai J. Lauvergne'as pavaišina dėjimu (14:19).

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsilieka 16:19. Reikia pripažinti, kad varžovų metimai kol kas žymiai patogesni ir nemažai prireikė sėkmės išlikti arti.

Startiniai penketai:

ASVEL: Elie Okobo, Chrisas Jonesas, Williamas Howardas, Dylanas Osetkowskis, Youssoupha Fallas.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Joffrey Lauvergne'as.

NA IR ZAIDZIA IS KUR TOKIU ZAIDEJU PRIRINKO KAM REIKEJO ULANOVO JIS VIRAI NEMOKA KAM KALNIETI PASIEME JAU ATGYVENES LATVIS KAM NA IR PRIRINKO !