Gražiame finale A. Roddickas palaužė M. Raoničių

Andy Roddickas Memfyje vykusiame „Regions Morgan Keegan Championships" teniso turnyro finale palaužė kylančią žvaigždę Milošą Raoničių. Amerikietis šventė pergalę 7:6(7), 6:7(11), 7:5 ir iškovojo jau 30-ą karjeroje titulą, rašo vasaraopen.blogas.lt.

Varžybų Memfyje nugalėtoju A. Roddickas tapo trečią kartą karjeroje. Už pergalę jam atiteko 500 reitingo taškų. Aštunta pasaulio raketė tapo vos trečiu aktyviu tenisininku kuris turi 30 ir daugiau titulų. Daugiausiai, net 67 titulus, iškovojo Rogeris Federeris. Antras Rafaelis Nadalis - 43.

„Kiekvienas titulas man yra vienodai svarbus. Nors jų turiu jau 30, šiuo džiaugiuosi lygiai taip pat kaip pirmuoju", - teigė A.Roddickas.

Finalo mačas klostėsi pagal įtemptą scenarijų. Pirmame sete prireikė pratęsimo, tie break'o. Dvi galimybes laimėti setą turėjo M. Raoničius. Tačiau jomis 20-ečiui Kanados atstovui pasinaudoti nepavyko. A. Roddickas smogė aštuntą ace'ą ir laimėjo pirmą setą 7:6 (7).

Negailestingus kirčius žiūrovai išvydo ir antrame sete. Čia ir vėl prireikė pratęsimo. A. Roddickas turėjo tris galimybes laimėti mačą, to padaryti neleido M. Raoničius. Jaunasis tenisininkas antrą setą laimėjo 7:6 (11).

Trečiame sete iniciatyvą perėmė jau 50-ame karjeros finale žaidęs A. Roddickas. Pačioje mačo pabaigoje amerikietis puikiame šuolyje atmušė kamuoliuką į varžovo aikštės pusę, laimėjo tašką, geimą, setą ir mačą – 7:6 (7), 6:7 (11), 7:5.

„Tai gražiausias mano karjeros smūgis. Tik iš žiūrovų reakcijos supratau, kad pataikiau", - teigė A. Roddickas.

„Labiausiai aš norėčiau padėkoti ir pasveikinti Milošą Raoničių. Jo žaidimas paliko gilų įspūdį. Esu veteranas ir mačiau daug tenisininkų. Galiu pasakyti, kad tavęs laukia labai, labai šviesi ateitis. Tai vienas galingiausių padavimų kuriuos man teko matyti. Nenustebsiu jeigu šis žaidėjas ankščiau ar vėliau pateks tarp 10 geriausių pasaulyje", - pagyrimų kylančiai žvaigždei negailėjo turnyro nugalėtojas.

Abu tenisininkai pasižymi itin galingais padavimais. A.Roddickas finale neatremiamų padavimų atliko 20. M. Raoničiaus sąskaitoje net 32 ace'ai. Iš viso kanadietis turnyre atliko 129 neatremiamus padavimus ir pasiekė naują varžybų rekordą.

Milošas Raoničius po sėkmingų dviejų savaičių teniso kortuose pakilo į naujas aukštumas, dabar kanadietis užima 37-ą vietą pasaulyje. A. Roddickas išliko aštuntas.