Ne itin smagiai Buenos Airėse pasitikti Lietuvos rinktinės krepšininkai stojo į kovą su Argentinos ekipa. Chaotiškose ir permainingose rungtynėse pergalę, po dviejų pratęsimų, rezultatu 86:85, šventė Argentina. Robertas Javtokas pataikė tritaškį ir, atrodė, išplėšė pergalę ketvirtajame kėlinyje, tačiau jo metimas nebuvo įskaitytas.

Pirmas kėlinys

Rungtynes dviem tritaškiais iš eilės pradėjo 38-rių veteranas Emanuelis Ginobilis, o lietuvių taškų sąskaitą, sužaidus daugiau nei 4 minutes, atidarė Mantas Kalnietis. Gynybinis kėlinys buvo labai nerezultatyvus. Antrąjį metimą lietuviai pataikė likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes. Nors progos atakuoti būdavo geros, metimai skriedavo pro šalį. Itin nerezultatyvus kėlinys baigėsi aikštės šeimininkams pirmaujant 10:7.

Antras kėlinys

Dviem tritaškiais pirmą kartą rungtynėse lietuvius į priekį išvedė Jonas Mačiulis, o įpusėjus kėliniui Jono Kazlausko auklėtiniai pirmavo 4 taškais (16:20). Antroji ketvirčio pusė buvo apylygė, tačiau argentiniečiai priartėti sugebėjo, o į pertrauką komandos išsiskirstė lietuviams turint 4 taškų persvarą (26:30).

Per pirmus du kėlinius Lietuvos rinktinė krepšį atakavo 43% tikslumu, tuo tarpu argentiniečiai – vos 25%. Labiausiai į akis krito lietuvių dominavimas po krepšiais, kur mūsiškiai nusiėmė net 28 kamuolius, o varžovai vos 13.

Trečias kėlinys

Jonas Kazlauskas antrosios rungtynių pusės pradžioje užsidirbo techninę pražangą, o po jos į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai (34:32). Kėlinio viduryje įsisiautėjo varžovų įžaidėjas Facundo Campazzo, kuris viename epizode meistriškai pranėrė pro tris Lietuvos žaidėjus ir pelnė lengvus du taškus, o kitoje atakoje smeigė ir tritaškį. Kėlinį spurtu 13:4 pradėję Argentinos krepšininkai pirmavo 5 taškais (39:34).

Lietuvos krepšininkai po truputį prie varžovų priartėjo ir sugebėjo juos pralenkti: iš pradžių epizodą žemė-oras sukūrė Jonai Mačiulis ir Valančiūnas, o vėliau nuostabų reidą po krepšiu sukūrė V. Kariniauskas.

Po trijų kėlinių, rezultatu 45:48, pirmavo lietuviai.

Ketvirtas kėlinys

Du Leonardo Mainoldi tritaškiai kėlinio pradžioje rezultatą išlygino (53:53), lygu buvo ir ketvirčiui įpusėjus. Nors Argentina ir buvo įgijusi 4 taškų pranašumą, Vaido Kariniausko tritaškis varžovų persvarą vėl ištirpdė. Likus žaisti dvi su puse minutės, rezultatas buvo lygus (65:65), tačiau tada dvi klaidas iš eilės padarė lietuviai ir Argentina įgijo 3 taškų persvarą, kurią tritaškiu, likus žaisti minutę, nubraukė Paulius Jankūnas.

Neįtikėtina! Du baudos metimus prametęs Robertas Javtokas paskutinę rungtynių sekundę pataiko tritaškį ir išplėšia pergalę, tačiau, kaip parodė pakartojimas, tritaškį aukštaūgis išmetė jau pasibaigus rungtynių laikui, todėl žaidžiamas pratęsimas.

Pirmas pratęsimas

Pratęsimą dvitaškiu pradėjo L. Scola, o kitos atakos metu nesportinę pražangą užsidirbo R. Seibutis. Vis dėlto nieko doro iš to išpešti aikštės šeimininkams nepavyko, o Paulius Jankūnas, likus žaisti 3 minutes, išvedė lietuvius į priekį (71:72).  Likus žaisti vieną minutę, Adas Juškevičius tritaškiu metimu rezultatą išlygino (75:75).

Likus žaisti 12 sekundžių, Paulius Jankūnas išvedė lietuvius į priekį (77:78), o prieš tai nuo atsarginių žaidėjų suolo, už per karštai reiškiamas emocijas, išvarytas buvo gydytojas Vytenis Trumpickas.

Paskutinėmis sekundėmis lietuviai prasižengia prieš L. Scolą, kuris turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą ir rezultatas, pasibaigus pirmajam pratęsimui, buvo lygus (78:78).

Antras pratęsimas

Prieš antrą pratęsimą į aikštę, pasikalbėti su teisėjais, žengė net nepatenkintas Arvydas Sabonis.

Sužaidus pusę antrojo pratęsimo, Lietuva buvo priekyje vienu tašku (80:81). Po to komandos apsikeitė tiksliais baudų metimais ir lietuviai, likus žaisti vieną minutę, buvo priekyje 3 taškais (82:85).

Likus žaisti 9 sekundes, lietuviai vis dar pirmavo 1 tašku, tačiau kamuolį savo rankose turėjo Argentina. Deja, bet F. Campazzo metimas buvo taiklus ir aikštės šeimininkai šventė pergalę 86:85.

Lietuviai šiose rungtynėse suklydo net 30 kartų, tačiau kovą po krepšiais laimėjo net 37-69.

Lietuva: P. Jankūnas 17 (8 atk. kam.), J. Mačiulis 13 (6 atk. kam.), R. Javtokas 10 (8 atk. kam.), A. Juškevičius 9, M. Kalnietis, R. Seibutis ir V. Kariniauskas po 7, D. Sabonis 5 (11 atk. kam.)

Argentina: L. Scola 17 (9 atk. kam.), F. Campazzo 16, N. Laprovittola 15, E. Ginobili 11.

Prieš rungtynes

Dalis Argentinos rinktinės žaidėjų, ypač lyderių, – neblogai pažįstami Lietuvos rinktinės žaidėjams, nes yra žaidę arba toje pačioje lygoje, arba net tame pačiame klube (Luisas Scola ir Jonas Valančiūnas – „Toronto Raptors“, Jonas Mačiulis ir Andresas Nocioni – Madrido „Real“, Adas Juškevičius ir Nicolas Laprovittola – Vilniaus „Lietuvos ryte“).

Šios dienos rungtynėse aikštėje jau pasirodys Mantas Kalnietis. Marius Grigonis, kuriam yra skilęs piršto kaulas, vis dar sportuoja individualiai..

Patys argentiniečiai skelbia, kad antradienio mačą Argentina – Australija stebėjo apie 12 000 sirgalių. Per rungtynėse su Lietuva laukiama dar didesnio antplūdžio, nes tai bus paskutinė šeimininkų dvikova sostinėje. Po jos Argentinoje dar vyks vienas turnyras, bet jau kitame mieste – Kordoboje.