Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai nepasinaudojo galimybe užsitikrinti vietą VTB Vieningosios lygos atkrintamosiose varžybose. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Ukrainoje 79:95 (17:21, 18:22, 18:28, 26:24) pralaimėjo Dariaus Songailos atstovaujamai Donecko „Donetsk“ komandai.

Iki reguliariojo sezono likus vienerioms rungtynėms vilniečių likimas priklauso ne tik nuo jų pačių, bet ir nuo varžovų.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Tomislavas Zubčičius, Mindaugas Katelynas ir Tautvydas Lydeka.

Pirmieji šiose rungtynėse taškus pelnė aikštės šeimininkai. Tritaškį smeigęs M.Katelynas persvėrė rezultatą (3:2). Į dvi varžovų atakas iš eilės M.Katelynas vėl atsakė tritaškiu ir vėl išlygino rezultatą (6:6). Pirmajame kėlinyje vilniečiai buvo priversti vytis varžovus.

Kėlinio pabaigoje du baudos metimus pataikęs R.Seibutis aptirpdė varžovų persvarą iki 2 taškų (19:17). Tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis D'oro Fisherio dvitaškis grąžino varžovams 4 taškų persvarą. Po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai atsilieka 17:21.

Antraį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo varžovai. Jie laimėjo atkarpą 8:4 ir padidino skirtumą iki 8 taškų (29:21). Keletą tikslių atakų surengę vilniečiai sumažino skirtumą iki 3 taškų (28:31). Abu baudos metimus realizavęs Dejanas Ivanovas išlygino rezultatą (31:31), tačiau netrukus dvitaškį pelnęs Darius Songaila ir vėl išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

D.Ivanovui baudos metimais vėl išlyginus rezultatą, vilniečiams pavyko apsiginti ir neleisti D.Songailai pelnyti taškų, tačiau varžovas atkovojo kamuolį ir švystelėjo tritaškį. Netrukus „Donetsk“ žaidėjas pataikė dar vieną tolimą metimą ir išsiveržė į priekį 6 taškais (39:33). Jau pasibaigus kėliniui prie baudos metimų linijos stojo Steponas Babrauskas. „Lietuvos ryto“ kapitonas pataikė du baudos metimus ir trijų ir sumažino skirtumą iki 6 taškų – 37:43.

Po ilgosios pertraukos tritaškį švystelėjęs Eimantas Bendžius sumažino skirtumą iki 3 taškų (40:43). Varžovai atsakė dvejomis rezultatyviomis atakomis (47:42). Vilniečiams pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo, tačiau D.Songaila pelnė dvitaškį su pražanga ir vėl padidino savo komandos pranašumą (52:48). Netrukus E.Bendžius pataikė dar vieną tolimą metimą ir vėl sumažino skirtumą iki minimumo (51:52). Per keturias minutes aikštės šeimininkai sugebėjo padidinti persvarą iki dviženklės. Pasibaigus kėliniui „Donetsk“ užtikrintai pirmavo 71:53.

Suprasami šių rungtynių svarbą vilniečiai pradėjo kėlinį 5:0, mažindami skirtumą iki 13 taškų (58:71). Tačiau šias pastangas nubraukė varžovai. Po D. Fisherio metimo „Donetsk" vėl turėjo 18 taškų persvarą (76:58). Įpusėjus kėliniui aikštės šeimininkai turėjo 20 taškų persvarą (80:60), o netrukus nesportine pražanga nubaustas R. Seibutis.

„Lietuvos rytas“: J.Blūmas (4/5 tritaškiai) 12, S.Babrauskas 11, R.Seibutis 10, P.O‘Bryantas (4/5 dvitaškiai) 9, M.Katelynas ir D.Ivanovas (6 atk. kam.) po 8, T.Lydeka 7, N.Nedovičius (7 rez. perd.) ir E.Bendžius po 6, M.Palacio 2.

„Donetsk“: D.Fisheris (10/11 dvitaškiai, 8 atk. kam., 7 rez. perd.) 21, C.Millage‘as 15, M.Pustozvonovas 11, R.Curry ir V.Stojanovskis po 10, D.Songaila (3/10 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 9.