0

„New Jersey Devils“ komanda su lietuviu Dainiumi Zubrumi iškopė į Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės (Stanley Cup) varžybų finalą. „Devils“ Rytų konferencijos finalo šeštosiose rungtynėse namuose penktadienį po pratęsimo 3:2 (2:0, 0:2, 0:0; 1:0) įveikė „New York Rangers“ ledo ritulininkus ir laimėjo seriją 4-2.

„Devils“ į Stenlio taurės varžybų finalą iškopė penktą kartą. „Velniai“ NHL čempionais yra tapę 1995, 2000 ir 2003 metais.

D. Zubrus finale žais antrą kartą. Pirmą kartą jis dėl Stenlio taurės kovojo 1997 metais, atstovaudamas „Philadelphia Flyers“ klubui.

Penktadienį aikštės šeimininkai po Ryano Carterio ir Iljos Kovalčiuko įvarčių pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį 2:0. Tačiau „Rangers“ antrajame kėlinyje rezultatą išlygino. Pergalingą įvartį, pratęsime sužaidus 63 sekundes, „Devils“ komandai pelnė Adamas Henrique'as.

19 min. 17 sek. žaidęs D. Zubrus atliko rezultatyvų perdavimą, du kartus metė į vartus.

33-ejų metų lietuvis šį sezoną per 18 atkrintamųjų varžybų rungtynių įmušė 3 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Devils“ finale iki keturių pergalių kovos su „Los Angeles Kings“ komanda. Pirmosios rungtynės vyks trečiadienį „Devils“ aikštėje.