Dviejų UFC svorio kategorijų čempionas Henry Cejudo savo noru neteks vieno iš titulų.

Yra planų, kad H.Cejudo (15-2 MMA, 9-2 UFC) atsisakys iki 57 kg (iki 125 svarų) svorio kategorijos čempiono titulo, kad vasario 29-ą dieną vyksiančiame „UFC on ESPN+ 27“ turnyre dėl laisvojo čempiono diržo susikautų Josephas Benavidezas ir Deivesonas Figueiredo.

H.Cejudo toliau pasiruošęs kovoti svorio kategorijoje iki 61 kg (iki 135 svarų) ir ginti šį titulą.

„Iš manęs neatėmė čempiono diržo, aš jo atsisakiau“, – „MMA Junkie“ portalui sakė H.Cejudo.

Svorio kategorijos iki 57 kg titulą H.Cejudo iškovojo 2018 metų rugpjūtį, kai skirtingu teisėjų sprendimu nugalėjo ilgametį čempioną Demetriousą Johnsoną. Vėliau jis sykį gynė titulą ir tai darė sėkmingai – prieš T.J. Dillashaw pergalę H.Cejudo iškovojo vos per 32 sekundes.

Šių metų birželį H.Cejudo techniniu nokautu nugalėjo Marloną Moraesą bei iškovojo laisvą svorio kategorijos iki 61 kg čempiono diržą.

H.Cejudo buvo ketvirtuoju kovotoju UFC istorijoje, kuris vienu metu turėjo dviejų skirtingų svorio kategorijų čempiono diržus. Visgi dabar tuo pasigirti gali tik Amanda Nunes, tuo tarpu iš Conoras McGregoras ir Danielis Cormieris taip pat neteko savo diržų.