Beviltiškai atrodęs „Lietuvos rytas“ pralaimėjo ir Samaroje

Vilniaus „Lietuvos rytui“ (5/6) nepavyko nutraukti nesėkmių serijos. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai VTB Vieningosios lygos rungtynėse svečiuose 72:89 (14:23, 19:20, 19:29, 20:17) neprilygo Tautvydo Lydekos atstovaujamam Samaros „Krasnye Krylia“ (8/3) klubui, kuriam tai buvo ketvirtoji pergalė iš eilės.

Kartu su komanda į Rusiją neskrido ir šiame susitikime rungtyniauti negalės Deividas Dulkys.

Sostinės krepšininkai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Pirmieji taškus pelnė aikštės šeimininkai, kurie po Andre Smitho tritaškio išsiveržė į priekį 3:0. Sužaidus pusantros minutės „Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą atidarė ir R.Seibutis. Samaros ekipos žaidėjas N.Balašovas padidino pranašumą, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi M.Katelynas – trys Vilniaus klubo puolėjo dvitaškiai išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (10:7). Vilniečiams sunkiai sekėsi stabdyti varžovų lderį Ch.Simmonsą, kurio pastangomis „Krasnyje Krylja“ susigrąžino persvarą (13:10).

D.Maskoliūno auklėtiniai sunkiai rado spragų rusų gynyboje, tuo tarpu aikštės šeimininkai tolo. Ketvirčio pabaigoje kelį susižeidė M.Katelynas – puolėjas padedamas komandos draugų paliko aikštę. Po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ atsiliko 14:23.

Samaros ekipos krepšininkai antrajame kėlinyje padidino pranašumą iki dviženklio, tačiau iš žaidimo iškritus M.Katelynui lyderio vaidmenį perėmė R.Seibutis, kuris pelnė 6 taškus iš eilės ir aptirpdė deficitą. Sėkmingą gynėjo žaidimą dėjimu nutraukė T.Lydeka, tačiau visai netrukus tuo pačiu atsakė ir Leonas Radoševičius (22:27).

Vos tik pajutęs žaidimo skonį „Lietuvos rytas“ papuolė į duobę – vaikiškai klydę vilniečiai leido varžovams susigrąžinti dviženklę persvarą (22:33). Šį pranašumą savo rankose „Krasnyje Krylja“ krepšininkai laikė užtikrintai, o sostinės komandai ir toliau nesisekė nutraukti nesėkmingo žaidimo (26:39).

Atsigavimo ženklus „Lietuvos rytas“ pradėjo rodyti į aikštę sugrįžus R.Seibučiui, kurio 7 taškai apkarpė atsilikimą (33:40). Vis dėlto, ketvirtį sėkmingiau užbaigė aikštės šeimininkai, kurie po Ch.Simmonso tritaškio buvo priekyje 43:33.

Po didžiosios pertraukos aikštėje pasirodė M.Katelynas, kurio trauma nebuvo rimta. Vilniečiai aktyviu žaidimu pradėjo trečiąjį ketvirtį ir po Nemanjos Nedovičiaus dėjimo skirtumas buvo 9 taškai (39:48). Nuo tada svečių pranašumas tik didėjo – po „Krasnye Krylia“ tritaškių serijos varžovų persvara tapo rekordine (66:45).

Pirmojo „Lietuvos ryto“ tritaškio reikėjo laukti 28 minutes – po 11 netaiklių metimų iš toli pirmą kartą pataikė Eimantas Bendžius. Ketvirčio pabaigoje D.Maskoliūno auklėtiniams nepavyko labiau priartėti, jų deficitas išliko triuškinantis – 52:72.

Vaizdas nesikeitė ir ketvirtajame kėlinyje – „Lietuvos rytas“ per pirmas 4 kėlinio minutes sukrapštė vos 3 taškus, o Samaros klubas toliau didino atotrūkį (78:55). Aikštės šeimininkai nesunkiai rasdavo kelią link „Lietuvos ryto“ krepšio, tuo tarpu vilniečiai strigdavo varžovų gynyboje.

Paskutinės rungtynių minutės tebuvo formalumas – svečiai stengėsi sumažinti skirtumą, tačiau „Krasnye Krylia“ rungtyniavo užtikrintai – rezultatu 89:72 pergalę šventė Rusijos komanda