Vankuveryje (Kanada) vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Odlum Brown VanOpen“ vyrų teniso turnyre savo pasirodymą tęsia 32-ejų lietuvis Ričardas Berankis (ATP-124).

Trečiadienį aštuntfinalyje lietuvis per maždaug 70 minučių 6:4, 6:1 nugalėjo netikėtai pirmąjį ratą įveikusį 20-metį kanadietį Gabrielį Diallo (ATP-553), kuris į turnyrą pateko gavęs vardinį kvietimą.

Pirmojo seto lūžiu tapo devintasis geimas, kai R.Berankis varžovo padavimų metu atitrūko 40:30. Vienintelį turėtą „break pointą“ lietuvis realizavo, kai sėkmingai priėmė padavimą ir išprovokavo varžovo klaidą.

G.Diallo „break pointų“ šiame sete taip ir neturėjo.

Antrajame sete G.Diallo lietuviui taip ilgai jau nesipriešino. R.Berankis pirmajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją, vėliau tai pakartojo penktajame ir septintajame geimuose bei setą laimėjo triuškinančiu rezultatu (6:1).

G.Diallo per visą mačą taip ir neturėjo „break pointo“ galimybių.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo žaidę, nes G.Diallo vis dar yra retas svečias aukštesnio lygio turnyruose. Kanadietis šiemet pirmą kartą karjeroje laimėjo ITF vyrų vienetų turnyrą.

Dėmesį į save G.Diallo atkreipė prieš keliolika dienų Monrealyje (Kanada), kur ATP 1000 turnyro kvalifikacijoje įveikė pirmojo šimtuko žaidėją australą Jamesą Duckworthą.

Tiesa, antrojo rato mačo jis neužbaigė. Iki pasirodymo Vankuveryje G.Diallo 4 kartus žaidė ATP „Challenger“ ture ir pralaimėjo visus 4 tuos mačus, tad šios savaitės turnyras jam jau yra geriausias karjeroje.

R.Berankis pelnė 25 ATP vienetų reitingo taškus ir 4380 JAV dolerių, o ketvirtfinalyje susitiks su trečiąja turnyro rakete prancūzu Arthuru Rinderknechu (ATP-64), 3:6, 7:6 (10:8), 6:2 palaužusiu švedo Eliaso Ymerio (ATP-135) pasipriešinimą.

R.Berankiui turnyras Vankuveryje kelia gerus prisiminimus. 2010 m. jis čia pasiekė finalą, o 2019 m. kėlė į viršų nugalėtojo taurę

Lietuviui dabar labai reikia sėkmingų pasirodymų, nes jis neseniai prarado 85 ATP vienetų reitingo taškus ir nukrito į 124-ą vietą. Taip žemai R.Berankis nebuvo nuo 2018 m. spalio.

Šią savaitę lietuvis praras dar 16 taškų.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Vankuveryje prizų fondą sudaro 159,36 tūkst. JAV dolerių.Vis