Mindaugo Čepo auklėtiniai savo aikštėje antrajame kėlinyje palaužė Alytaus „Dainavą“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Įveikę varžovus 2:1 (0:1), gargždiškiai iki trijų taškų sumažino atsilikimą iki penktoje vietoje įsikūrusios ir vieneriomis rungtynėmis mažiau su-žaidusios Pakruojo „Kruojos“.

Sužaidus vos 40 sekundžių, Aurelijus Staponka perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Gajų Kulbį, tačiau be priežiūros paliktas puolėjas įsigudrino nepataikyti į vartus. Po dviejų minučių jau pats A.Staponka pasinaudojo Vaidoto Rutkausko klaida, iššoko vienas prieš vartininką kairiajame krašte, tačiau laiku jį pasitiko „Dainavos“ debiutantas Vitalijs Artjomenko ir sutrukdė gargždiškiui pataikyti į vartus.

Po trečios „Dainavos“ gynėjų klaidos 6-ąją minutę visiškai laisvas Mikas Kura sulaukė perdavimo ant baudos aikštelės linijos tiesiai prieš vartus, bet stiprų jo smūgį į kampinį nukreipė V.Artjomenko.

Atlaikę aikštės šeimininkų pirmąsias atakas, alytiškiai pamažu perėmė iniciatyvą ir patys ėmė ieškoti kelių link „Bangos“ vartų. 10-ąją minutę Deividas Padaigis tolimu smūgiu patikrino Rimanto Bogužo budrumą. Po trijų minučių jam teko pademonstruoti savo meistriškumą ir akrobatiniu šuoliu atremti pavojingai galva Kęstučio Balčiūno smūgiuotą kamuolį. Kėlinio viduryje „Dainavos“ puolėjas turėjo dar vieną progą įvarčiui, bet po Luko Sendžiko perdavimo iš dešiniojo krašto smūgiavo stipriai ir į vartus nepataikė.

Svečiai 32-ąją minutę surengė greitą ataką po Tamazio Čargeišvilio klaidos aikštės viduryje, tačiau Renaldas Stankevičius vietoje perdavimo pasirinko smūgį iš tolį ir į vartus nepataikė. „Dainavos“ saugas puikiai išnaudojo dar vieną savo progą 36-ąją minutę, kai, sulaukęs perdavimo iš aikštės gilumos, gynėjų apsuptyje nestipriu ir labai tiksliu smūgiu į apatinį tolimą vartų kampą išvedė Alytaus komandą į priekį.

Po pertraukos iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, įsikūrusiems „Dainavos“ aikštės pusėje. Pavojingai į vartus smūgiavo M.Kura, visai šalia vartų kamuolys praskriejo po A.Staponkos tolimo smūgio.

Standartinės padėtys kėlė daugiausiai nemalonumų Alytaus komandai. Po pertraukos aikštėje pasirodęs „Bangos“ kapitonas Aleksandras Ivanauskas privertė už galvų griebtis visus stadione susirinkusius žiūrovus, kai galingu smūgiu galva po kampinio sudrebino vartų skersinį 58-ąją dvikovos minutę.

64-ąją minutę A.Staponka pasinaudojo tuo, kad alytiškiai laukė nuošalės, ir antrą kartą rungtynėse iššoko vienas prieš V.Artjomenko, tačiau smūgiavo stipriai ir virš vartų. „Dainavos“ gynyba subyrėjo po minutės. Tomas Salamanavičius buvo paliktas be priežiūros vartininko aikštelėje. Saugas sulaukė tikslaus Manto Gudausko perdavimo iš kairiojo krašto ir smūgiu galva nepaliko jokių šansų svečių vartų sargui.

Išlyginusi įvartį, „Banga“ tęsė varžovų vartų šturmą. M.Dudos smūgį po kampinio 78-ąją minutę sugebėjo atremti V.Artjomenko, tačiau, praėjus dviems minutėms, „Dainavos“ vartininkas buvo bejėgis. Rokas Borusas geru perdavimu nuo kampinio gairelės ir stipriu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Gargždų „Banga“ – Alytaus „Dainava“ 2:1 (0:1).

„Banga“: R.Bogužas, R.Borusas, M.Gudauskas, M.Dūda, T.Salamanavičius (91 min. R.Uselis), M.Kura, Ž.Banys, T.Čargeišvilis (83 min. I.Gerkenašvilis), A.Butkus, A.Staponka, G.Kulbis (46 min. A.Ivanauskas).

„Dainava“: V.Artjomenko, D.Padaigis, V.Rutkauskas, N.Kavaliauskas, D.Gunevičius, M.Biržinis (86 min. P.Gavėnas), M.Strauka (57 min. D.Grižas), D.Cibulskas, R.Stankevičius (69 min. A.Juchno), L.Sendžikas, K.Balčiūnas.

Įvarčiai: T.Salamanavičius (65), R.Borusas (80); R.Stankevičius (36).

Geltonos kortelės: R.Borusas (9); D.Gunevičius (44), M.Biržinis (53).

Rungtynių teisėjai: D.Petraška, D.Bisigirskas, A.Šeškus. „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės "Tauras" 18 1 1 16 12:53 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: K.Bilinskis („Žalgiris“) ir N.Valskis („Sūduva“) – 13 įvarčių, E.Razulis („Atlantas“) – 11, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) ir A.Staponka („Banga“) – po 9, A.Buinickis („Ekranas“) – 8.