Australijos atvir1sias teniso pirmenybes laimėjo serbas Novakas Djokovičius ir rusė Marija Šarapova.

N. Djokovičius tapo pirmuoju Serbijos atstovu laimėjusiu "Didžiojo kirčio" serijos turnyrą. Serbas finale sekmadienį gana nesunkiai 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 nugalėjo didžiausiu turnyro atradimu tapusį prancūzą Jo Wilfriedą Tsongą, nors ketvirtojo seto pabaigoje patyrė kojos traumą. N. Djokovičius buvo trečioji turnyro raketė, o J. W. Tsonga išvis nebuvo "skirstytas".

Abu finalo dalyviai itin išgarsėjo per Australijos čempionato pusfinalio mačus. N. Djokovičius pusfinalyje per 3 setus sutriuškino ne ką kitą, o geriausią pastarųjų metų pasaulio tenisininką šveicarą Roger Federerį. Tuo tarpu J. W. Tsonga lygiai taip pat greitai nuo savo kelio nušlavę antrąją pasaulio raketę - ispaną Rafaelį Nadalį.

N. Djokovičiui už pergalę atiteko 1,2 mln. JAV dolerių, o J. W. Tsongai pusė šios sumos.

Nedaug trūko, kad šis čempionatas baigtųsi dviguba serbų pergale. Mat N. Djokovičiaus tautienė Ana Ivanovič taip pat nužengė iki finalo, tačiau per jį rezultatu 5:7, 3:6 turėjo pripažinti rusės M. Šarapovos pranašumą. Moterys apdovanotos analogiško dydžio čekiais, kaip ir vyrai.

Beje, N. Djokovičius per visą turnyrą pralaimėjo tik 1 setą, o M. Šarapova - nė vieno.