Marte Olsbu Roeiseland tęsią įspūdingą pasirodymą žiemos olimpinėse žaidynėse. Norvegijos biatlonininkė sekmadienį Pekine iškovojo jau trečią aukso apdovanojimą.

Užtikrintai laimėjusi sprinto varžybas, M. O. Roeiseland į 10 km persekiojimo lenktynes pajudėjo turėdama 31 sek. persvarą prieš persekiotojas.

31-erių norvegė norvegė tik trečiame šaudymo ruože padarė vieną klaidą, o iš viso numušė 19 taikinių iš 20.

Distanciją M. O. Roeiseland įveikė per 34:49.9 sek. ir daugiau nei pusantros minutės aplenkė kitas konkurentes. Antra liko švedė Elvira Oberg (+1:36.5; 3 klaidos), o trečia finišavo tik iš 11 pozicijos startavusi kita norvegė Tiril Eckhoff (+1:48.7; 3).

Labai nepasisekė dar vienai norvegei Ingrid Landmark Tandrevold. Ji pretendavo į medalį, bet paskutiniame trasos kilometre pritrūko jėgų ir finišavo tik 14.

Varžybų įrašas

Be sprinto ir persekiojimo lenktynių, M. O. Roeiseland dar triumfavo mišrių estafečių varžybose. Pekine jos dar laukia bendro starto ir moterų estafečių varžybos.

Sekmadienį 12:40 val. Pekine taip pat vyks vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse. Jose dalyvaus ir Vytautas Strolia.