VMI: pajamas deklaravo daugiau nei 1,35 mln. gyventojų

Pasibaigus 2020 metų gyventojų pajamų deklaravimui, deklaracijas laiku pateikė daugiau nei 1,35 mln. žmonių, iš jų 87 proc. tai padarė savarankiškai, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

„Šiais metais pajamų deklaravimas buvo iš tiesų neeilinis: gyventojams pajamų deklaravimo vedlys buvo pasiekiamas nuo metų pradžios, paskelbėme anksčiausią ir pirmąjį nuotolinį pajamų deklaravimą VMI istorijoje, taip pat kaip niekada anksti pradėjome grąžinti GPM permokas“, – pranešime teigė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pasak jos, iki antradienio 491 tūkst. gyventojų jau pervesta 129 mln. eurų – 46 mln. eurų daugiau nei prieš metus. Be to, rekordiškai daug žmonių šiemet pasinaudojo GPM lengvata – daugiau nei 1 mln. deklaravo 261 mln. eurų grąžintiną GPM sumą.

Iš 46 tūkst. patikrintų deklaracijų su GPM permoka 24 proc. (apie 11 tūkst.) nustatyti neatitikimai, todėl jie turės patikslinti dokumentą. Dar 213 tūkst. gyventojų deklaravo 228 mln. eurų mokėtiną GPM sumą.

Be to, 78 tūkst. žmonių deklaravo turtą, o 486 tūkst. skyrė dalį sumokėto pajamų mokesčio (GPM) paramai.

Už 2020 metus pajamas turėjo deklaruoti 267 tūkst. individualia veikla užsiimančių gyventojų, iš jų 225 tūkst. (84 proc.) jau deklaravo 61 mln. eurų mokėtino GPM. 

Didžiausia dalis permokas susigrąžins už gyvybės draudimo įmokas – 269 tūkst. (41 mln. eurų), 48 tūkst. – už būsto kreditą (3,6 mln. eurų) bei 43 tūkst. – už studijų išlaidas (11 mln. eurų).

VMI duomenimis, GPM lengvatomis už automobilio, būsto remonto ir auklių paslaugas pasinaudojo 26 tūkst. žmonių, deklaravę 3,7 mln. eurų grąžintino mokesčio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų