Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos nariai, išrinkti į 44 savivaldybių tarybas, inicijuoja peticiją Prezidentei, Seimui ir Vyriausybei "Dėl sisteminių Europos vietos savivaldos chartijos pažeidimų".

Antradienį spaudos konferencijoje ją pristatė Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys Seimo nariai Rima Baškienė ir Antanas Baura kartu su Ignalinos ir Kupiškio rajonų merais Broniu Rope ir Jonu Jaručiu.

Šia peticija siekiama užkirsti kelią numatomam, valstiečių liaudininkų nuomone, neteisėtam, pažeidžiančiam Europos vietos savivaldos chartiją, savivaldos biudžetų pajamų mažinimui.

Vietos politikai, merai reikalauja Seimo skubiai taisyti Andriaus Kubiliaus Vyriausybės pateiktą savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodiką bei 2010 m. biudžeto įstatymų projektus, kuriais, anot jų, nepagrįstai siekiama apriboti savivaldybių galimybes disponuoti mokesčių lėšomis ir suversti savivaldai didelę dalį atsakomybės už sunkmečio finansines problemas.

"Kitais metais dėl tiesioginio biudžeto lėšų karpymo ir šiais metais padidėjusio pelno mokesčio savivaldybės neteks apie 14 procentų planuotų pajamų. Man nesuvokiama, kaip galėsime vykdyti įsipareigojimus gyventojams - mokėti už socialines bei sveikatos paslaugas, kofinansuoti bendruomenių vykdomus ES projektus. Nekalbant apie tai, kad sunkmečiu ypač išaugo viešųjų paslaugų poreikis: ženkliai padaugėjo socialinių paslaugų, išmokų, trūksta lėšų bazinių funkcijų vykdymui", - sakė Mišriai Seimo narių grupei priklausantis A. Baura.

REKLAMA

Parengtu biudžeto projektu piktinosi ir vienas kreipimosi iniciatorių, Ignalinos rajono meras B. Ropė. Pasak jo, minėti sprendimai grubiai pažeidžia ir Europos vietos savivaldos chartijos 9 straipsnį, kuris numato, jog savivaldos organų finansiniai ištekliai turi būti proporcingi numatytiems įsipareigojimams.

"Centrinė Lietuvos valdžia vienašališku sprendimu, prisidengdama sunkia ekonomine padėtimi, bando dengti pinigų trūkumą savivaldybių sąskaita ir neproporcingai riboja savivaldybių finansinius pajėgumus, tuo pačiu griauna gyventojų pasitikėjimą savivalda ir vietos demokratija. Jau iškalbingas ir tas faktas, kad savivaldos biudžetus norima mažinti tris kartus daugiau nei valstybinį", - sakė B. Ropė.


Rašyti komentarą...
E
Egis
2009-10-27 13:47:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra jokios valstiečių partijos,o tik grupuotė stambių žemvaldžių.Po sekančių savivaldos rinkimų neliks nei vieno jų mero.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų