Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) neteisėtu pripažino buvusio Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio atleidimą, už priverstinę pravaikštą Seimo kanceliarija jam turės sumokėti per 250 tūkst. litų.

Trečiadienį paskelbta teismo nutartis yra neskundžiama.

LVAT tenkino buvusio kanclerio reikalavimą pripažinti jo atleidimą neteisėtu, taip pat konstatavo, kad pareiškėjui priteista 252 tūkst. 555 litai už priverstinę pravaikštą yra adekvati pažeidimo pobūdžiui ir jo padariniams, atitinka teisingumo, protingumo, sąžiningumo principus.

Tačiau teismas sumažino žemesnės instancijos teismo G.Vilkeliui priteistą neturtinę žalą nuo 15 tūkst. iki 2 tūkst. litų.

Pernai birželio 7 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) buvo paskelbęs, kad G.Vilkelis iš Seimo kanclerio pareigų 2009 metų balandį atleistas pažeidžiant įstatymus. Jis atleistas pareiškus nepasitikėjimą, nors, anot teismo, tokiu pagrindu negalėjo būti atleistas. Be to, pati procedūra surengta skubiai, G.Vilkeliui neleista pasiaiškinti, o duomenų apie jo padarytus pažeidimus teismui nepateikta.

REKLAMA

VAAT nusprendė, kad reikia laikyti, jog G.Vilkelis iš kanclerio pareigų atleistas nuo 2011 metų spalio 9 dienos. Tuomet turėjo baigtis jo kaip kanclerio penkerių metų kadencija.

Ši byla buvo atsidūrusi Konstituciniame Teisme (KT). Jis nutarė, kad Seimo nutarimas, kuriuo iš kanclerio pareigų 2009 metais atleistas G. Vilkelis, pagal priėmimo tvarką prieštarauja Konstitucijai ir Seimo statutui.

G.Vilkelis Seimo kanclerio pareigų neteko 2009 metų balandžio pabaigoje, Seimui priėmus atitinkamą nutarimą. Tuomet jis turėjo nedarbingumo lapelį, nes buvo susilaužęs koją, tad sprendimas įsigaliojo pirmą darbo dieną pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui.

G.Vilkelis atleistas paaiškėjus, jog tuomet parlamente maitinimo paslaugas teikusi įmonė dirbo lengvatinėmis sąlygomis, Seimo kanceliarijos darbuotojams sunkmečiu buvo išmokėta daugiau kaip 2 mln. litų priemokų, taip pat keltos abejonės dėl konkursų į valstybės tarnybą skaidrumo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
t
to Kandidatas į prezidentus Mindaugas Fi
2014-01-09 01:45:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
tiesiog reikia atleisti pagal įstatymus ir iš vis nereiks jokių kompensacijų :) kas jau kas bet seimūnai tikrai turėtų išmanyti įstatymus (tokia dalykai tik rodo jų ne kompetencija), o jei ne tai visi kurie prisidėjo prie neteisėto atleidimo labai gražiai turėtų susimesti iš savo algų ir gražiai kompensuoti patirtus nuostolius dėl ne kompetencijos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų