Seimo Pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė siūlys sušaukti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) neeilinį posėdį, kuriame būtų svarstomas slaptų JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimų galimo buvimo Lietuvoje klausimas. Valstybės vadovai yra teigę, kad pranešimai apie CŽV kalėjimą Lietuvoje yra mitas.

V. Baltraitienė savo tokį siūlymą grindžia tuo, kad, pasak jos, tokie gandai kenkia Lietuvos tarptautiniam prestižui ir autoritetui. Parlamentarės manymu, NSGK privalo apsvarstyti bei įvertinti situaciją ir kuo skubiau imtis būtinų veiksmų tiesai nustatyti.

Seimo vicepirmininkės teigimu, Lietuvos valdžia neturi atsiriboti nuo šių gandų, o pati padėti atkleisti tiesą.

"Nors visos oficialios institucijos paneigė slaptų kalėjimų buvimą Lietuvoje, ši informacija vis dar ateina iš skirtingų šaltinių. Mes neturime nuo jos atsiriboti. Privalome išsiaiškinti, kaip buvo iš tikrųjų: ar kažkas meluoja, ar Lietuva yra provokuojama, ar tikrai be aukščiausios valdžios žinios mūsų teritorijoje buvo įkalinti ir kankinami žmonės", - teigia V. Baltraitienė.

REKLAMA

Po žiniasklaidos pranešimų apie tai, kad Lietuvoje galėjo veikti slaptas CŽV kalėjimas, žygių ėmėsi ir V. Baltraitienės kolega - Seimo vicepirmininkas Raimondas Šukys. Jis mano, kad tikslinga sudaryti laikinąją Seimo tyrimo komisiją. Ji turėtų ištirti situaciją dėl CŽV kalėjimo galimo egzistavimo Lietuvoje.

2006-2007 metais vidaus reikalų ministro pareigas ėjęs Seimo narys R. Šukys pareiškė, kad jo darbo Vyriausybėje metu absoliučiai jokie sprendimai ar projektai šiuo klausimu Vyriausybėje ar vidaus reikalų sistemoje nebuvo nei svarstomi, nei planuojami.

Vis dėlto Seimo vicepirmininkas mano, kad šią situaciją reikėtų ištirti. "Nepriklausomas parlamentinis tyrimas galėtų pateikti aiškius atsakymus dėl keliamų įtarinėjimų, kartu užkirsdamas kelią Lietuvos valstybės vardo diskreditavimui bei nereikalingų gandų apie mūsų šalį skleidimui pasaulyje", - įsitikinęs R. Šukys.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže


Rašyti komentarą...
d
degaz
2009-08-24 17:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesuprantu jei ir butu toks kaleimas tai ka jis po zeme kur pakistas? juk turetu matytis kad statybos buvo ar kanors. asmeniskai tai nemanau kad toks dalykas gali but.
Atsakyti
0

r
rodo
2009-08-24 18:09:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir nustatys, kad tas kelėjimas buvo, kas tada? Dar didesni neprestižas. O tada jau teks aiskintis, apsimelavus, kad nebuvo. O gal buvo niekam nežinant... tik keliems asmenims. Adamkus, Brazauskas paneigė, kad žinojo...
Atsakyti
0

a
asas
2009-08-24 18:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užteks lysti jankiams užpakalin, tie kas leido Lietuvoje kalinti ir kankinti turi patys atsidurti kalėjime.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų