Seimas iki 2010 m. liepos 1 d. pratęsė dabartinio Pilietybės įstatymo galiojimą.
Už tokią Pilietybės įstatymo pataisą antradienį balsavo 106 Seimo nariai, susilaikė 3 parlamentarai, niekas nebalsavo prieš.
2008 m. liepos 15 d. buvo priimtas naujos redakcijos Pilietybės įstatymas. Jo 3 straipsnyje nustatyta, kad įstatymas galioja iki 2010 m. sausio 1 d.
2009 m. vasario 17 d. Prezidentas pateikė Seimui naują Pilietybės įstatymo projektą, kurio tikslas - užtikrinti aiškesnį, juridinės technikos reikalavimus labiau atitinkantį pilietybės santykių teisinį reguliavimą, tiksliau apibrėžti atvejus, kai Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės pilietis.
Apsvarstęs suinteresuotų asmenų, ekspertų, Seimo narių ir Seimo paskirtų papildomų komitetų pastabas ir pasiūlymus Teisės ir teisėtvarkos komitetas 2009 m. spalio 23 d. pateikė Seimui svarstyti patobulintą Pilietybės įstatymo projektą.
Kadangi tai sudėtingas, didelės apimties dokumentams, parlamentarams kilo abejonių dėl šio įstatymo priėmimo ir įsigaliojimo nustatytu laiku. Atsižvelgiant į galimą situaciją, kai nepriėmus naujojo Pilietybės įstatymo, o 2010 m. sausio 1 d. nustojus galioti dabartiniam Pilietybės įstatymui, Lietuvos Respublikos pilietybės santykių nereglamentuos joks įstatymas, nutarta pusmečiui pratęsti dabartinio Pilietybės įstatymo galiojimą.