Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas Raimondas Šukys teigia, kad negalima mažinti teismų darbo užmokesčio fondų, nes tai reikštų, kad teisėjai turėtų eiti nemokamų atostogų, o visas darbo užmokesčio sumažinimas gultų ant eilinių teismų tarnautojų pečių, nes teisėjų atlyginimai nustatomi pagal atskirą koeficientą.

"Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad, pavyzdžiui, Seimo narių negalima nei atleisti, nei išleisti nemokamų atostogų, nes tai yra nepertraukiamas darbas. Tas pats yra ir su teisėjais", - trečiadienį "Žinių radijui" sakė liberalcentristas R. Šukys.

Pasak Teisės ir teisėtvarkos komitete dirbančio politiko, tokios pačios darbo užmokesčio mažinimo formulės taikyti teismams ir toms institucijoms, kuriose dirba tik paprasti valstybės tarnautojai, negalima.

Konstitucinis Teismas taip pat yra nustatęs, kad nuo 2003 m. teisėjams buvo nepagrįstai sumažinti atlyginimai. Valstybė teisėjams turėtų grąžinti tuo metu neišmokėtą atlyginimo dalį.

Pasak R. Šukio, šiuo metu su teisėjais tariamasi, kad šie palauktų geresnių laikų ir iš valstybės pinigų nereikalautų iškart. Seimo Pirmininkės pirmojo pavaduotojo teigimu, taip būtų galima sutaupyti apie 15 mln. litų.


Rašyti komentarą...
T
TT
2009-11-11 09:47:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teismais Lietuvoj šiandien nepasitiki dauguma LR piliečių kaip ir seimu,nes jie tinkamai neatlieka jiems skirtos misijos, darbo . Todėl toms valstybės institucijoms teisėjas ir darbdavys turi būti mokesčių mokėtojų daugumos balsas. R Šukys yra garbingas ,žmogų ginantis žmogus,bet turi savų interesų ,lošia kvailį, a gal..?Kodėl aš turiu ponams brangiai mokėti už brokuotą darbą?
Atsakyti
0

f
f
2009-11-11 11:33:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tam kas gauna-4000lt ne galima mazint,o tam kas 800 reikia.Keista logika...
Atsakyti
0

n
na jau
2009-11-11 12:24:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
vargsai teisejai,gauna tokius atlyginimus,dar kysius ima,o dirba,atleiskit,kas daugiau duoda,to ir teisybe,oligarhu,mafijos,narkodileriu,zuliku naudai,o pavoges koki puoda,nusoves ozi-moki tukstantines baudas,sedi cypej kaip didziausias banditas,o tie kuriems reikia sedet,vaiksto po didmiesti,neaisku kas uz juos stsedi,nesilaikoma konstitucijos istatimo,niekas neturi teises suzinoti,ar teisinga bausme,nes tam reikia pazinciu ir pinigu-teismai, tai aukso gysla,ten teisybes paprastas mirtingasis nepasieks,nori teisybes-turek pinigu,juk tai zino ir sukys ir paprastas zmogus,bet....nei lietuvos valstybej,nei teisme teisybes nera,ir nebus,kol vyks tokia korupcija,o norint tai irodyt-reikia pinigu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų