Politikų dovanos vasaros pradžiai: ir mažesnis PVM, ir pabėgėliai?

Valdančiųjų partijų Politinė taryba tarsis dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, pieno supirkimo kainų, socialinio modelio svarstymo Seime eigos bei pabėgėlių priėmimo.

Finansų ministras Rimantas Šadžius koalicijos partneriams - socialdemokratams, „tvarkiečiams“ ir „darbiečiams“ pateiks informaciją, koks poveikis būtų biudžetui, jeigu būtų taikomas 5 proc. ar 9 proc. PVM tarifai mėsai, paukštienai, žuviai, pieno produktams ar didesniam produktų krepšeliui.

R. Šadžius praėjusią savaitę pranešė, kad šviežią ir atšaldytą mėsą apmokestinus 5 proc. PVM, šalies biudžetas per metus netektų 81 mln. eurų pajamų.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę pareiškė, kad PVM lengvata šviežiai ir atšaldytai mėsai bus įvesta su sąlyga, kad dėl to atpigtų mėsos produktai. To neįvykus, pasak premjero, lengvata būtų atšaukta.

Kai kurie socialdemokratai 5 proc. PVM siūlo taikyti šviežiai atšaldytai mėsai ir paukštienai, karvių pienui ir jo produktams, išskyrus fermentinius sūrius ir jogurtus. Darbo partija siūlo 5 proc. PVM taikyti 12-kai produktų - duonai, makaronams, kruopoms, pienui, kefyrui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, aliejui, miltams, daržovėms ir vaisiams bei cukrui. „Tvarkiečiai“ taip pat mano, jog PVM reikia mažinti būtiniausiems maisto produktams.

REKLAMA

Politinėje taryboje, be to, bus aptartas pieno supirkimo kainų reguliavimas, partijų susitarimai dėl pabėgėlių ir sporto, išklausyta situacija dėl socialinio modelio - darbo rinką liberalizuojančio Darbo kodekso ir „Sodros“ reformą numatančių įstatymų svarstymo bei priėmimo.

„Darbiečiai“ nori koalicijos partnerių pozicijos dėl galimybės minimalią algą, kuri nuo liepos turėtų didėti iki 380 eurų, prilyginti neapmokestinamųjų pajamų dydžiui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų