• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savanoriai dėl dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio paieškos skubiai kreipiasi į gyventojus ir prašo pagalbos. Jau savaitę tarnybos ir savanoriai šluoja Neries pakrantę, upę žvalgo narai su valtimis, į dangų pakelti dronai, dirba specialiai apmokyti šunys, tačiau paieška tarsi įstrigo ir paskutinėmis dienomis nelabai yra naujų rezultatų, už ko būtų galima užsikabinti.

Savanoriai dėl dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio paieškos skubiai kreipiasi į gyventojus ir prašo pagalbos. Jau savaitę tarnybos ir savanoriai šluoja Neries pakrantę, upę žvalgo narai su valtimis, į dangų pakelti dronai, dirba specialiai apmokyti šunys, tačiau paieška tarsi įstrigo ir paskutinėmis dienomis nelabai yra naujų rezultatų, už ko būtų galima užsikabinti.

REKLAMA

Savaitgalį savanoriai ir tarnybos taip pat aktyviai plušėjo, dirbo, kad tik surastų, kur gali būti dingęs 15-metis.

Savanoriai pirmadienio rytą kreipėsi į gyventojus ir prašo galinčių prisidėti prie paieškų. Pasak jų, liko nepatikrintas labai nedidelis atstumas – Karmazinų lankas tarp Vilniaus ir Kauno.

Kviečia gyventojus prisijungti ir pilnai patikrinti upę dronais. Vietą, kuri nurodyta prisegtoje nuotraukoje.

Jie dėkoja visiems, kurie skyrė daug energijos ir laiko ieškant Mykolo. 

Prašo atsiliepti visus, kurie galinti skirti valandą ar dvi minėto ruožo patikrinimo pabaigimui. Naujai norintys pasijungti prie paieškos, susisiekite su Lietuvos Raudonasis Kryžius / Lithuanian Red Cross Reagavimo į ekstremalias situacijas vadove Violeta Masteikienė tel. +37067243565.

REKLAMA
REKLAMA

Mįslingas dingimas

Visos aplinkybės rodo, kad jaunuolio dingimas yra mįslingas, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pabrėžė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

„Deja, nieko naujo ar guodžiančio šią minutę neturiu ką pasakyti. Tarnybos, tame tarpe, ir policija su savanoriais, darome viską, ką galime. Komunikuojame su artimaisiais, yra vykdomi paieškos darbai. Lygiagrečiai to yra tiriamos ir kitos galimos versijos, kad galbūt jaunuolis yra tapęs nusikaltimo auka. Tačiau šiai minutei be rezultatų“, – sakė R. Požėla.

Jis nurodo, kad vykdomas tyrimas yra platus – analizuojami vaizdo stebėjimo kamerų duomenys, apklausinėjami asmenys, komunikuojama su artimaisiais.

REKLAMA
REKLAMA

„Nenoriu spėlioti ar nenoriu būti blogas pranašas, nes kol nėra rezultatų, tol mes dirbame. Bet visos aplinkybės rodo, kad istorija bent dabar yra pakankamai mįslinga. Todėl nėra vienos labai aiškios versijos. Šalia vienos versijos yra ir kitos versijos, todėl tikrai labai platus tyrimas“, – laidoje „Dienos pjūvis“ praėjusią savaitę kalbėjo policijos generalinis komisaras.

Dingusio Mykolo paieškas policija pradėjo prieš savaitę, šeštadienį, gavus informaciją apie įvykį ir jį patikrinus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei galima pradėti paiešką karštomis pėdomis, tai yra pats efektyviausias policijos ar teisėsaugos veikimo metodas – darbai yra pradedami neatidėliotinai. Lygiai taip pat kalbame, kai būna situacijos, kai dingsta žmonės miškuose, kurie grybauja, uogauja. Kiekvieną rudenį mes turime panašias problemas, ir, deja, didžiulis policijos, savanorių ir kitų institucijų resursas yra metamas asmenų paieškai. Tai šioj vietoje delsti nėra ko ir laikytis kažkokių procedūrinių dalykų. Beje, jų ir dabar jau nebėra. Tiesiog kiekvienu atveju yra vertinama pagal konkrečią situaciją ir yra imamasi priemonių“, – nurodė R. Požėla.

REKLAMA

Policijos generalinis komisaras padėkojo visiems prisidedantiems prie paauglio paieškų ir paragino turinčius bet kokią reikšmingą informaciją ja pasidalinti. 

„Mes visada esame labai laimingi, kai mums į pagalbą ateina visuomenė, savanoriai, neretai ir mes patys kreipiamės dėl pagalbos. Tai yra labai normali praktika ir klasika, kad teisėsauga be visuomenės nebus stipri“, – pažymėjo jis.

Mykolo mama: „Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako“

Kalbėdama su naujienų portalu tv3.lt Ieva Davidonienė sako, kad vyras koordinuoja dingusio sūnaus Mykolo paieškas su kareiviais, savanoriais, Raudonuoju kryžiumi, narais ir kinologais su šunimis.

REKLAMA

„Aš visiems esu dėkinga. Ir mes toliau ieškome, norime surasti jį“, – tv3.lt graudindamasi sako Mykolo mama Ieva.

Moteris pripažino, kad bando griebtis bent menkiausio šiaudo, kad tik surastų mylimą vyresnėlį sūnų Mykolą, todėl kreipėsi net į ekstrasensus: „Vyras eina racionaliu keliu su visomis brigadomis, kareiviais, savanoriais, Raudonuoju Kryžiumi, dronais, baidarėmis, valtimis, šunimis ir su visais.

Ieškome bet kokios sąsajos. Greičiausiai yra, kas žino, bet nesako. Bet ieškome, nes mums jo labai reikia“, – sako paauglio mama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dingusio M. Davidonio pareigūnai ir savanoriai sostinėje, palei Nerį, ieško nuo sekmadienio, per paieškas iki šiol rasti įvairūs vaikino daiktai – striukė, kuprinė, telefonas, banko kortelė, ausinės. Vaikino upėje ieško ir narai, pasitelktas ir specialiai apmokytas šuo seklys.

Su draugais minėjo gimtadienį, bet į sutartą filmą nenuėjo

Paskutinį gyvą kontaktą penkiolikmetis Mykolas su draugais turėjo šeštadienį, apie 16 val. prie Vingio kino teatro.

REKLAMA

Pasak mamos, M. Davidonis kino teatre planavo švęsti draugo gimtadienį, bet į sutartą filmą nenuėjo.

„Anot draugų, jis apsisuko ir išvažiavo namo. O draugai visi nuėjo į kiną“, – teigė mama, pridurdama, kad apie priežastis, kodėl sūnus nusprendė neiti į kino teatrą, nieko nežino.

Maždaug po pusvalandžio, apie 16 val. 30 min., vaikinas vaizdo skambučiu bendravo su draugu.  

Turimais duomenimis, šeštadienį 16.10 val. vaikinas išlipo iš 4 troleibuso Kražių stotelėje ir nuėjo upės link, buvo prie Operos ir baleto teatro stotelės.

REKLAMA

Tuo keliu visuomet eidavo namo

Kelias palei Naries pakrantę, kuriuo ėjo M. Davidonis, buvo pakeliui link namų – jis gyveno netoli Žirmūnų tilto.

„Ten ir mokykla, ten viskas, čia mūsų rajonas“, – tv3.lt sako dingusio paauglio mama.  

„Jei žinotume, kas buvo tuo metu (kai paauglys buvo prie tilto – aut. past.), būtų žymiai paprasčiau. Mes tik žinome, su kuo bendravo ir su kuo išsiskyrė. Daugiau, su kuo jis susitiko, mes nieko nežinome“ ,– priduria ji.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Davidonis – vyresnysis sūnus šeimoje. Anot I. Davidonienės, jis buvo ramus vaikas, kuris visad pranešdavo, kur išeina ir kada grįš.  

„Dėl to mes iškart per valandą supratome, kad kažkas atsitiko. Taip niekada nebūdavo. Visada duodavo žinią. Jeigu nežinodavo, kada grįš, parašydavo, kad dar užtruks. Bet visada duodavo ženklą“,  – tv3.lt pasakoja Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų