Kelių Zarasų mokyklų pedagogai, kurie priešindamiesi mokyklų reorganizacijai praėjusį trečiadienį paskelbė bado akciją, savo protesto atsisakė.
Kaip penktadienį skelbia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas, akcija nutraukta po ketvirtadienį įvykusio parlamentarų susitikimo su badavusiais mokytojais.

Teigiama, kad Zarasuose lankiusis grupė parlamentarų susitiko su savivaldybės vadovais, mokytojais bei bendruomenių atstovais ir susitarė, kad rajono taryba peržiūrės priimtus sprendimus dėl rajono mokyklų reorganizavimo. Parlamentarai įsipareigojo rasti galimybių padidinti kaimo mažųjų mokyklų mokinio krepšelio finansavimą.

Zarasų rajono savivaldybė yra nusprendusi nuo šių metų rugsėjo 1-osios reorganizuoti Baibių, Samanių, Lupenkos ir Šniukštų pagrindines mokyklas į pradines - tokiai pertvarkai priešinasi Baibių ir Samanių pedagogai - esą rajone naikinami švietimo židiniai.

Tuo metu Zarasų rajono savivaldybės tarybos internetiniame tinklapyje rašoma, jog priimtas sprendimas yra optimalus, nes nuspręsta mokyklas tik reorganizuoti, o ne uždaryti. Be to, neva stengtasi, jog kiekvienoje kaimiškoje seniūnijoje būtų bent viena pagrindinė mokykla.

Iš viso rajone yra 15 mokyklų, iš jų 12 buvo pagrindinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų