REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minint Kriminalinės policijos dieną, pirmą kartą speciali komisija išrinko geriausią metų bylą.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia – 21 – balą surinko sėkmingai atskleista ginklų ir psichotropinių bei narkotinių medžiagų kontrabandos byla, pranešė Policijos departamentas.

REKLAMA

Šią bylą inicijavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas Saulius Briginas. „Pasitelkęs šalies ir užsienio kolegas, petys į petį dirbdamas su alytiškiu Alfredu Bartkumi, seklys išaiškino ir nutraukė šaunamųjų ginklų gabenimą į Jungtinę Karalystę, o kontrabandos organizatoriui ir svarbiausiems vykdytojams gresia baudžiamoji atsakomybė“, – rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Atliekant ilgalaikį operatyvinį tyrimą, nustatyta, kad gauja užsiėmė ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų prekyba.

Bendromis Lietuvos kriminalistų ir Jungtinės Karalystės pareigūnų pastangomis išaiškinta visa šaunamųjų ginklų kontrabandos tiekimo į Jungtinę Karalystę grandinė, ir, svarbiausia – surinkta pakankamai šaunamųjų ginklų kontrabandos organizatoriaus nusikalstamos veiklos įrodymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2007-ųjų kovą, pasitelkus antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojus, realizuotas ilgalaikis operatyvinis tyrimas. Sulaikytas nusikalstamos grupės organizatorius ir dar penki pagrindiniai nariai.

Per sulaikymą ir kratas konfiskuota daug šaunamųjų ginklų: pistoletų, kulkosvaidžių su duslintuvais, perdirbtų dujinių pistoletų IŽ, šaudmenų, taip pat didžiulis kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų, kitų ikiteisminiam svarbių objektų.

REKLAMA

Antroji vieta Metų bylos rinkimuose atiteko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo tarnybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus 1-ojo poskyrio vyresniojo tyrėjo Ramučio Sakalausko ištirtai bylai.

Šis pareigūnas atskleidė sukčius, kurie iš Vilniaus bankomatų ėmė pinigus, naudodami suklastotas mokėjimo priemones.

REKLAMA

„Šių metų balandžio 25 dieną pasirodė pirmieji trečiųjų šalių atstovai. Gavusi įtariamojo atvaizdą ir pirminę informaciją, kad Bulgarijos pilietis, kaip įtariama, su suklastotomis mokėjimo priemonėmis daugelyje Vilniaus miesto bankomatų išėmė pinigus, R.Sakalausko vadovaujama pareigūnų grupė apie valandą įtariamąjį stebėjo prekybos centre „Akropolis“, siekdama nustatyti jo bendrininkus, tačiau jam bandant pasišalinti, sulaikė su įkalčiais – 360 vienetų netikrų mokėjimo priemonių“, – teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai, įtardami, kad Bulgarijos pilietis veikė ne vienas, patikrino Vilniaus viešbučius ir aptiko du Rumunijos piliečius.

Jie jau buvo susikrovę lagaminus ir laukė tik taksi automobilio, kad vyktų į oro uostą ir išvyktų iš Lietuvos. Kriminalistų duomenimis, jie panaudojo 65 netikras mokėjimo priemones, tačiau jos nebuvo rastos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų