Senos sodybos Tauragės rajono Mažintų kaime savininkai Veronika ir Alfonsas Kaspučiai iš paskutinių jėgų bando kovoti su į sodybos pastatus besikėsinančia Ančios upe. Bet mato, kad jos neįveiks – stataus skardžio įgriuva pavojingai priartėjo prie jų daržinės kampo.  

 

Ančia vis atkakliau kėsinasi į Kaspučių sodybą /Autorės foto/ 

Sustabdyti griuvimą ar perkelti daržinę?

Graudžiai atrodo septyniasdešimt penkerių metų Alfonso Kaspučio pastangos kovoti su gamtos išdaigomis – į upės skardžio besiplečiančią įgriuvą karučiu jis veža žemes, meta pagalius, pakraštyje smaigsto gluosnius. Šiek tiek jaunesnė, bet labiau už jį pasiligojusi, su lazdele vos bepaeinanti žmona Veronika, prisirinkusi kaštonų su jau prasikalusiais daigais, svarsto, kad juos reikėtų pasodinti prie griūvančio šlaito, užaugę medžiai galbūt sulaikytų griūtį. Tačiau vargu, ar tai išeitis iš keblios padėties.

Kaspučiai apsidžiaugė, kai, atsižvelgdami į jų prašymą, į sodybą užsuko Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Balašaitis ir Batakių seniūnas Jonas Juozapaitis. Visi kartu svarstė, ką daryti – bandyti sustabdyti šlaito griūtį ar į kitą vietą perkelti seną daržinę.

Kapučiai norėtų išvengti pastarosios išeities, tikisi, kad seniūnija ar rajono valdžia galėtų padėti sutvirtinti šlaitą. Kitaip, įgriuvai pasigraužus po daržinės pamatais, pastatas nuo skardžio nugarmėtų žemyn.

REKLAMA

Baigti gyvenimą norėtų tėvų sodyboje

Gerai dar, kad sodyboje daug vietos, yra kur daržinę perkelti, troba nuo upės gerokai nutolusi. Sodybos šeimininkas, sakydamas, kad neturi vilčių, jog gamta, prieš daugelį metų pradėjusi ardomąjį darbą, kada nors sustos, svečiams rodė dalį likusių ūkinio pastato pamatų, kitą dalį seniai pasiglemžė upė.

- Daug metų Ančia graužia mano sodybos sklypą, bet labiausiai įsismagino šiemet. Žiemą beveik nešalo, vis lyja ir lyja. Kol galime, su žmona norime čia gyventi, niekur nenorime išeiti, - sakė A.Kasputis.

Senoje tėvų sodyboje Alfonsas gimė ir užaugo ir visą laiką gyveno. Šeimą sukūrė su taip pat vieniše Veronika jau perkopęs penktąją dešimtį. Vaikų jiedu neturi. Visas ūkis – keli hektarai žemės,  miško ir karvė.

Lems specialistų žodis

Tik specialistai galėtų bent apytikriai pasakyti, kiek kainuotų parengti projektą griūvančiam šlaitui sutvarkyti ir jį įgyvendinti, tačiau aišku, kad suma būtų nemaža. Tokiai investicijai lėšas turėtų numatyti Taryba rajono biudžete. Klausimas dar, ar trūkstant lėšų įvairioms reikmėms tam būtų pritarta, nes sodyba nuosava. Tačiau Kaspučiams praverstų ir nedidelė pagalba. Svečiai su jais tarėsi, kad griuvimą galbūt galima pristabdyti įgriuvą sutvirtinant moliu.

- Tai tik teoriniai pasvarstymai, pirma reikėtų pasitarti su specialistais, ar iš to bus kokia nors nauda, išsiaiškinti, kiek tai kainuos, parengti sąmatą. Gali pasirodyti, kad sena daržinė tiek neverta, kiek reikia griūvančiam šlaitui sutvirtinti, - „Tauragės kurjeriui“ sakė Batakių seniūnas J.Juozapaitis.  
Jovita STRIKAITIENĖ


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų