Ekspertai ir prezidentas sutinka: prasminga diskutuoti apie imuniteto pasą Lietuvoje

Lietuvoje daugėjant paskiepytų ir persirgusių koronavirusu žmonių, Prezidentūra prakalbo apie galimybę Lietuvoje diegti imuniteto pasą. Sveikatos ekspertai pritaria tokiam siūlymui, tačiau pažymi, kad pirmiausia reikia apie tai kaip apie medicininį klausimą, o ne socialinį.

Profesoriaus Kęstučio Petrikonio teigimu, imuniteto pasas ir vakcinavimo sertifikatas yra skirtingos sąvokos. Pasak jo, paskiepijimas nesuteikia išimtinės teisės vakciną gavusiam piliečiui. Profesoriaus tikinimu, imuniteto pasas yra visai kitas dalykas, kuris galėtų leisti žmonėms daugiau.

„Mes pasiūlėme, kad jei Lietuvoje ir Europoje toliau vyksta diskusija dėl imuniteto sertifikavimo arba tam tikrų išimčių taikymo tiems, kas turi imunitetą, į tą pačią grupę turėtų būti įtraukti ne tik paskiepyti, bet ir persirgę ar kitais būdais, testais įrodytais, turintys imunitetą“, – kalbėjo K. Petrikonis.

Anot profesoriaus, panašios priemonės, pavyzdžiui, „geltonoji korta“ Geltonosios karštinės metu jau yra taikytos.

„Tai informacija, kuri labai svarbu keliaujant ir galėtų atverti greičiau ekonomiką“, – teigė profesorius.

K. Petrikonis pabrėžė, kad pirmiausia šis pasas yra medicininis klausimas, tik po to socialinis. Pasak jo, kai kurios šalys imuniteto pasą diegia klaidingai pirmiausia žvelgdamos į socialinį gyvenimą. 

Prezidento patarėjo Simono Krėpštos teigimu, Lietuvoje daugėja tiek persirgusių koronavirusu, tiek paskiepytų asmenų, tad reikia diskutuoti apie imuniteto paso diegimo šalyje galimybę.

„Tikrai prasminga diskutuoti apie tokį imuniteto pasą, nes tai daro ir kitos valstybės, <...> didelė prasmė sekti kitų šalių pavyzdžiu, sekti, kas pasiteisino, kas nepasiteisino ir aktyviai svarstyti apie tokio imuniteto paso įdiegimo galimybę ir Lietuvoje“, – sakė S. Krėpšta.

Sveikatos ekspertų taryba antradienį prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė naujausius duomenis apie koronaviruso pandemijos eigą. Prezidentūros teigimu, nors užsikrėtimų kritimas sulėtėjo, nereikėtų daryti skubotų išvadų.

Posėdis su ekspertais surengtas prieš ketvirtadienį ir penktadienį vyksiančią Europos Vadovų Tarybą, skirtą vakcinavimo ir saugumo bei gynybos temoms.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-02-23 11:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tai brangieji jei aš sveikas ir niekada nesilankau pas gydytoja ir jau 70 metų tai sakykit koki pasa duosite šitiems žmogeliams kaip man,,,išsiblaivinkit ir dirbkit kad žmonės būtų sveiki ir darbingi,,
Atsakyti
-2

R
Rulis
2021-02-23 11:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamoniu muziejus
Atsakyti
0

h
hdhd
2021-02-23 11:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei turedamas imuniteto pasa vistiek uzsikreti ir mirsti tai gimines prisiteist gales bent milijarda?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų