Vakar dar nepasibaigus miesto Savivaldybėje vykusiam Tarybos posėdžiui, ne vienam politikui teko skubėti iš salės į lauką – perstatyti draudžiamoje vietoje paliktus automobilius.

Politikai, atvykę į Savivaldybę ratuoti, automobilius stato ten, kur patogiausia, nekreipdami dėmesio į tai daryti draudžiančius ženklus.

Lygybės klausimas

Bausti svarbių asmenų dažniausiai nedrįstama, užtat į redakciją paskambinęs pilietiškai nusiteikęs panevėžietis Saulius P. stebėjosi, kodėl ne visiems galioja kelio ženklai, nors šalies Konstitucijoje nurodoma, kad esame lygūs, įstatymų ir taisyklių privalo laikytis visi.

Kad automobiliai stovėjo draudžiamoje vietoje, įsitikinome nuvykę į Laisvės aikštę. Sausakimšoje automobilių stovėjimo aikštelėje priešais Savivaldybės rūmus mašinų buvo apstu. Todėl kai kas – pavyzdžiui, Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė bei Tarybos narys Registrų centro Panevėžio filialo direktorius Rimantas Sankauskas – transporto priemones pasistatė vietoje, pažymėtoje geltona ištisine linija.

Į įvykio vietą ponas Saulius iškvietęs policijos pareigūnus rodė stovinčius draudžiamoje vietoje automobilius ir klausinėjo jų, ar gali jie ten stovėti.

„Kaip kas nori, taip tas ir stato automobilius, – stebėjosi vyras. – Gal Savivaldybės darbuotojai kitokie nei eiliniai panevėžiečiai? Gal jiems taisyklės negalioja? Matyti, kad automobilių savininkams išduoti leidimai statyti juos Laisvės aikštėje, bet kiekvienas supranta, kad negalima statyti transporto priemonių, kur bortas pažymėtas geltona ištisine linija. Manau, kad ir turintiesiems leidimus kelio ženklai galioja.“

REKLAMA

Nusipiešė patys?

Panevėžiečio teiginį patvirtino ir policijos pareigūnai, esą tokios vietos užstatyti automobiliu negalima, ir pridūrė, jog už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 50 iki 100 litų.

Iš Savivaldybės atskubėjusi L. Krasauskienė aiškinosi, esą ne iš blogos valios pastatė automobilį draudžiamoje vietoje.

„Nebuvo kur statyti, – įrodinėjo Kultūros ir meno skyriaus vedėja. – Aikštė pilna transporto priemonių, o man į darbą reikia. Tai ir pastačiau mašiną, kur atradau vietą. Turiu teisę automobilį statyti Laisvės aikštėje prie Savivaldybės.“

Valdininkė, perstačiusi savo transporto priemonę į kitą vietą, nubėgo į Savivaldybę aiškintis, kaip yra su tuo draudžiamuoju ženklu. O grįžusi paskelbė sužinojusi, jog ta geltona linija nubrėžta šiaip sau.

„Ji neįteisinta, – tvirtino L. Krasauskienė. – Patys Savivaldybės darbuotojai padarė ją, kad automobiliai nebūtų statomi priešais Savivaldybę ir neužstotų įėjimo į pastatą.“

Vaikščioti neturi laiko

Automobilį į kitą vietą teko perstatyti ir politikui R. Sankauskui. Pasiteiravus, kodėl transporto priemonę pastatė draudžiamoje vietoje, susinervino: „Nebuvo vietos. Atvažiuoji į Tarybos posėdį ir nerandi vietos automobiliui. Tai kas belieka daryti? Pastačiau, kur suradau. Be to, aikštėje pristatyta automobilių, kurių savininkai neturi teisės statyti, tačiau jų niekas nebaudžia.“

Registrų centro Panevėžio filialo direktorius taip pat teigė išsiaiškinęs, kad geltonoji linija neįteisinta: „Savivaldybės darbuotojai patys ją savavališkai padarė!“

Į klausimą, ar ne geriau į posėdį ateiti pėsčiomis ir tuomet nereikės ieškoti vietos automobiliui pastatyti, R. Sankauskas atsakė neturįs tiek laiko, kad vaikščiotų pėsčiomis, esą labai užsiėmęs, o kad spėtų visur, važiuojąs automobiliu.

Nerado ko bausti

Miesto ūkio skyriaus vedėjas Antanas Karalevičius paneigė informaciją, kad geltonąją ištisinę liniją Savivaldybės darbuotojai nudažė savavališkai. „Šis ženklas – oficialus, – teigė valdininkas. – Jis suderintas su policija ir įteisintas. Tačiau bausti vairuotojų, pastačiusių transporto priemones ne vietoje, neturime teisės – tą darbą atlieka policija.“

REKLAMA

Paskambinus Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) budėtojams ir pasiteiravus, ar iškviesti į įvykio vietą policijos pareigūnai surašė administracinės teisės pažeidimų protokolą arba kaip nors kitaip nubaudė pažeidėjus, atsakyta: „Policijos ekipažas buvo nuvažiavęs į įvykio vietą, bet automobilių, stovinčių draudžiamoje vietoje, nerado. Todėl bausti nebuvo ko.“

Taisyklės galioja visiems

Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas vienintelis buvo kategoriškas: į aikštę prie Savivaldybės gali įvažiuoti vairuotojai, turintys leidimus, ir tie, kurie gyvena, o kitiems, neturintiems teisės, geriau transporto priemonę statyti kitur ir iki Laisvės aikštės ateiti pėsčiomis.


Rašyti komentarą...
L
Led
2011-01-22 00:09:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įstatymai tik mažiems. Prieš pora dienų papasakojau igaliotiniui, kaip as aukleju vairuotojus ne vietoje pastatytas automobilius. Kad nuleidziu pora padangu ir ismoksta pavyzdingai parkuotis.
Pareiske kad tai chuliganizmas, ir uz isleista ora galiu gauti baudos.
Gerai jai toks saziningas esi uzeik uz kampo ir pamatysi kad po zenklu stovi nuo 10-15 masinu. Tipo jiems nera kur parkuotis. Galvojate atstovas tvarkos emesi kokiu priemoniu, baikit. Jis pasirupino kad jo ataskaita butu kuo grazesne... ir dingo kaip rytmecio rukas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų