„Lietuvoje sunkiai skinasi kelią naujos idėjos, tačiau sumanymas suteikti vaikams teisę balsuoti per tėvus yra ne mano išsigalvojimas, o visoje Europoje labai rimtai svarstoma idėja“, – teigia Seimo narys, Liberalų ir Centro Sąjungos atstovas Artūrtas Melianas.

Žiūrėkite vaizdo konferenciją straipsnio pabaigoje

Prieš kelias savaites apie tai prabilęs A. Melianas jį pašiepusius politologus vadina provincialais. „Nežinau, kodėl jie tokie pikti tie politologai. Dažnai Lietuvoje kalbama ir rašoma, kad partijos ir politikai nesiūlo naujų idėjų, o kai jos pasiūlomos, imama visaip rėkti“, – stebėjosi jis.

Pasak A. Meliano, idėją Europoje suformulavo garsūs demografinių procesų analitikai ir tai padaryta dar praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje. Jos esmė – pakeisti balansą rinkimuose, kuriuose, senstant Vakarų visuomenėms, dominuoja pagyvenę rinkėjai. Šeimos, turinčios daugiau vaikų, turėtų ir daugiau balsų ir tai leistų spausti politikus atsižvelgti ne vien į senjorų, bet ir į jaunų šeimų, ateinančių kartų interesus.

REKLAMA

Politikas tikina, kad netrukus kažką panašaus įteisins Vengrija, vyksta svarstymai Latvijos parlamente. Jis baksnoja pirštu į Japonijoje atliktus tyrimus, kaip pasikeistų senjorų ir kitų aktyvių rinkėjų įtakos balansas, jei būtų įgyvendinta tokia idėja. A. Melianas pabrėžia, kad maždaug 2050 metais „išmirštančiomis“ (miršta daugiau gyventojų nei gimsta) bus net pietinės Europos valstybės ir kažką esą reikia daryti.

A. Melianas pripažįsta greitų sprendimų Lietuvoje nesitikįs, o tik norįs paskatinti diskusiją. Paklaustas, kaip dalinsis balsai nevienodų politinių pažiūrų šeimose, kaip bus skyrybų atveju, kam atiteks globos namuose augančių vaikų balsai, kaip į tai reaguos nevaisingos šeimos arba įsivaikinimo teisių reikalaujančių homoseksualų lobistai, jis pripažino, kad diskusija nebus paprasta ir modelį dar reikės parinkti. Minėtai reformai reiktų keisti Konstituciją.

Politikas primena, kad ne taip seniai problema buvo ir su moterų balsavimo teisėmis, ligi šiol diskutuojama dėl balsavimo internetu. Visgi, Lietuvos politologai idėją priėmė replikomis apie A. Meliano suvaikėjimą, o politiniai oponentai šaiposi, esą šis politikas atstovauja asocialiais šeimas, gimdančias dėl pašalpų.

Daugiau – vaizdo konferencijoje:


 

 


Rašyti komentarą...
f
fdasdas
2011-07-04 16:04:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
suagusiems nusibodo politinis cirkas, tai jie bando vaikus privilioti
Atsakyti
0

i
it is fine
2011-07-04 17:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai gal vaikus rinkime į Seimą, jie irgi ne blogiau gal mąstys, priims tikslenius žmonems sprendimus, reikės mažiau privilegijų. A nie? Pirmyn su liberalais.
Atsakyti
0

A
Alter
2011-07-04 18:00:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tėvelis, turintis 6 vaikus, balsuos 6 kartus už Uspaskichą ir tiek.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų