Atnaujino paveiktų šalių sąrašą: išsitirti dėl Covid-19 privaloma prieš grįžtant į Lietuvą

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Malta ir Serbija, nebeliko – Latvijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Albanijos, Andoros, Sent Lucijos.

Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų, sparčiai plintančių visame pasaulyje, patekimo į Lietuvą riziką ir užtikrinti kelionių saugumą nuo trečiadienio, kovo 10 dienos, dėl COVID-19 bus privaloma išsitirti dar prieš kelionę į Lietuvą. 

Asmenims, vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu bus privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą. Testą bus privaloma turėti visiems asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai. 

Atsirado naujas įpareigojimas vežėjams – prieš įleisdami keleivius į transporto priemonę jie turės užtikrinti, kad keleiviai pateiktų neigiamą COVID-19 rezultatą. Atvykstančiųjų patikra oro ir jūrų uostuose vyks greičiau, kadangi tikrinantiems pareigūnams reikės patikrinti mažiau keleivių duomenų. 

Išimtys dėl neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato taikomos: 

· ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis; 

· tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims; 

· asmenims, persirgusiems COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą; 

· asmenims, kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą; 

· asmenims iki 16 metų. 

 

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone – bus galima atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą.


Rašyti komentarą...
A
AiAi
2021-03-06 09:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, kuo išsitirti. PSO pripažino, kad krapštalai nebenaudotini tyrimams, nes jų efektyvumas tik 3%. Klaidingai ištirta net 97%. Mūsiškiai nežmogai toliau stumia. Visų valdžiažmogių tyrimas krapštalais būtų teigiamas, nes jiems smegenų kovidas. Jiems būtina, kuo greičiau sukurti hibridines, eksperimentines, politines ir nelegalias vakcinas.
Atsakyti
-1

M
Marija
2021-03-12 09:43:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jus galvojate, kad jus norite ,kad jaunimui būtų galas ir pribaigtumėte visą Lietuvą....pagalvokite apie žmonės, apie jaunimą, kad turėtų darbą, kur gyventi, kad nebūtų be namų.Liūdna ateitis Lietuvoje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų