Rinkimų savaitės pradžia: viskas, ką turite žinoti

Prezidento rinkimų pagrindinė diena – šis sekmadienis, tačiau savo kandidatą ir balsą dėl referendumų atiduoti galėsime jau šią savaitę. Mat jau tądien prasidės išankstinis balsavimas, kuris truks rekordiškai ilgai – net penkias dienas. Keičiasi ne tik balsavimo trukmė, bet ir biuleteniai, kurie šįsyk bus skirtingų spalvų. Maža to, Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad biuleteniai bus pritaikyti neregiams.

Atėję į rinkimus žmonės gaus tris biuletenius. Vieną purpurinį Prezidento rinkimams, gelsvą – referendumui dėl dvigubos pilietybės, ir žalsvą referendumui dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Skirtingų spalvų biuletenius pristačiusi Vyriausioji rinkimų komisija išvardijo ir daugiau naujovių. Biuleteniai ne tik spalvoti, bet ir pritaikyti neregiams ar silpniau matantiems. Balsavimo kabinoje galėsite naudotis ne tik didinamuoju stiklu, bet ir specialiomis akliesiems pritaikytomis įmautėmis su Brailio raštu.

„Viršutinė dalis įsidės į pačią įmautę ir balsuoti rinkėjas eis su įmaute. Tiek, kiek yra kandidatų į  Respublikos Prezidentus, tiek yra laisvų langelių. Ir kiekvienas rinkėjas Brailio raštu galės pačiupinėti", – kalbėjo rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Tiesa, pagrindinė naujovė – nepasikeitę biuleteniai. Pirmą kartą balsuoti iš anksto bus galima net 5-ias dienas.

„Mes turėjome savivaldybių tarybų rinkimus, kuomet balsavimas iš anksto savivaldybėse vyko dvi dienas. Trečiadienį, ketvirtadienį nuo 8-os valandos ryto iki 8-os valandos vakaro savivaldybių pastatuose, visų rinkėjų rinkimų komisijos laukė. Šį kartą šiais rinkimais per abejus rinkimus ir Prezidento, ir Europos Parlamento nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8-os valandos ryto iki 8-os valandos vakaro", – tęsė L. Matjošaitytė.

Vyriausioji rinkimų komisija neslepia, kad dėl prailginto išankstinio balsavimo atsiras daugiau darbo, užtruks vokų atplėšinėjimas. Dėl to prognozuojama, kad rezultatų rinkimų sekmadienį teks laukti ilgiau.

Rinkimus stebinti nevyriausybinė organizacija „Baltosios pirštinės“ ir jos vadovė Marija Šaraitė aiškina, kad Prezidento rinkimai „švaresni“ nei savivaldybių. Todėl dėl ilgesnės išankstinio baslavimo trukmės didesnio pažeidimų skaičiaus nesitikima: 

REKLAMA

„Yra Prezidento rinkimai. Tie smulkieji balsų pirkimai ir panašūs tokie nusikaltimai rinkimuose nėra labai dažni. Paprastai pasakius, neapsimoka jų daryti."

Stebėtojai prognozuoja, kad dėl pokyčių labiausiai nukentės rinkimų komisijų darbo kokybė, todėl gali kilti įvairiausių nesklandumų.

„Ar bus pasiruošta pilnai ir kokybiškai suorganizuoti tas visas penkias dienas nuo ryto iki vakaro, tą išankstinį balsavimą?", – klausimą kėlė M. Šaraitė.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2019-05-07 03:24:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O, jau ir rinkimai prasidejo! Jurate Vazgauskaite, tai ka, rimto intervju su V.Tomasevskiu nebus??? Gal V.Venckunu turiu pasitiketi? Jis - tikrai geras vaikas, pareigingas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų