Drebinančių skandalų fone – griežtas Darbo partijos „tėvo“ žodis

Darbo partijos įkūrėjas ir buvęs ilgametis lyderis Viktoras Uspaskichas sako, kad tuo atveju, jeigu prokurorai kreiptųsi dėl parlamentaro Vytauto Gapšio neliečiamybės, jis turėtų atsisakyti Seimo nario mandato ir pasitraukti iš partijos.

V. Uspaskichas (nuotr. Fotodiena.lt)
19

„Ką reiškia ginu ar neginu (V.Gapšį)? Aš neturiu nei galimybių, nei teisių, aš tik galiu patarti teisingą veiksmą padaryti - todėl, kad artėja rinkimai, taip reikia“, - BNS sakė V.Uspaskichas.

Kartu jis sako netikintis, kad V.Gapšys galėjo priimti kyšį. Į klausimus, kieno naudai V.Gpšys galėjo paimti kyšį, V.Uspakichas neatsakinėjo.

„Prokuratūra turi pasakyti, kad jai trukdo V.Gapšio mandatas jį apklausti visavertiškai, jeigu taip pasakys, tai aš vietoj V.Gapšio traukčiausi iš Seimo ir sustabdyčiau partijoje savo narystę ir tiek“, - teigė V.Uspaskichas.

REKLAMA

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį paskelbė įtarianti, kad šiuo metu suimtas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis per V.Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad jie veiktų koncerno interesais.

Vytautas Gapšys (nuotr. Artūro Beiner)

„Jūs tiesiog verčiate mane dalyvauti šitoje nesąmonėje. Aš netikiu jokiu kyšiu V.Gapšiui“, - paklaustas, ar V.Gapšys būtų galėjęs paimti kyšį be partijos vadovybės žinios, sakė V.Uspakichas.

Jis priminė, kad nebėra Darbo partijos narys, ir kartu pabrėžė nežinantis, kas partijoje bendrauja su verslininkais.

„Nežinau, aš gi ne partijos narys, pasitraukiau negrįžtamai ir apie tai esu paskelbęs“, - teigė V.Uspakichas. Jis pats sakė su koncerno „MG Baltic“ vadovu Dariumi Mockumi nebendravęs 1,5-2 metus.

Jo manymu, teisėsauga neturi rimtų priekaištų V.Gapšiui.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Raimondas Kurlianskis teisme

„Aš tikiu, kad pas jį ten nėra didelių problemų, jeigu būtų rimti dalykai, jis būtų apklaustas tomis pačiomis dienomis, kada ir Eligijus Masiulis buvo pagautas, kratos padarytos. Dabar, kaip aš suprantu, vyksta taip, kad (teisėsauga) ten popieriuką kokį suranda, ten ką nors išgirsta, ir daro papildomus poėmius ir taip toliau, bet tai toli gražu nesusiję su rimtu nusikaltimu - aš taip įsivaizduoju“, - svarstė V.Uspaskichas.

Gegužės 12 dieną sulaikytas R.Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį ir tuometiniam liberalų lyderiui E.Masiuliui.

V.Gapšio namuose ir darbo vietoje Seime teisėsauga kratą atliko pirmadienį. Taip pat pirmadienį jis specialiuoju liudytoju apklaustas STT. Šis statusas suteikiamas esant duomenų apie galimą nusikaltimą, bet nesant galimybės pareikšti įtarimus. V.Gapšys, kaip Seimo narys, turi teisinę neliečiamybę.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų