A. Sakalo nuomone, prezidentė yra besimokanti politikė (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

A. Sakalo nuomone, prezidentė yra besimokanti politikė (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su kiekvienu pareiškimu įgyja vis daugiau priešų. Jos kalbos apie menamus oligarchus ir korupciją tėra šūkiai, kokiais žongliravo nušalintas prezidentas Rolandas Paksas.

„Iš kiekvieno draugo ji daro abejojantįjį, iš abejojančiojo – priešą. Racionalus politikas elgiasi priešingai“, – konstatavo socialdemokratas Aloyzas Sakalas, vienas iš nedaugelio viešojoje erdvėje nebijąs kritikuoti Simono Daukanto aikštės šeimininkės.

– Veik 80 proc. gyventojų prezidentės veikla patenkinti. O viešojoje erdvėje esate vienas iš nedaugelio aršių D. Grybauskaitės veiklos kritikų. Kodėl kritikuojate tautos remiamą prezidentę? – nuo to „Balsas.lt savaitė“ pradėjo pokalbį su A. Sakalu.

– Nepretenduoju į „dvaro“ politikus. Tiesiog sakau, ką galvoju. Tie pasisakymai sukelia reakcijas: mane jau ir pedofilu komentaruose vadina, liepia tylėti ir panašiai. Deja, manęs tai neveikia, nors garantuotai esu išbrauktas iš bet kokio priėmimo pas prezidentę dalyvių. Negirdėjau, kad D. Grybauskaitę labai girtų ir rimtų politinių partijų lyderiai. Jie linkę tylėti, o tyla, kaip sakoma, nesukelia jokių problemų.

REKLAMA

Iš prezidentės kalbų apie oligarchus, teismus, korupciją, politikus galima spręsti, kad ji save pervertina ir mano, kad jos žodis yra paskutinis – vos ne iš Dievo lūpų, galutinis ir neginčijamas. Ryškiausias pavyzdys – teisėsauga. Prezidentė ją griauna. Pavyzdys: vienąkart prezidentė sako, kad teismų sprendimus reikia vykdyti, o dėl Neringos Venckienės, kuri niekina teismus, tyli. Prezidentė teisėjus yra pavadinusi klanu. Su jais kalbama iš aukšto, prispaudžiant prezidentiniu batu visus teisėjus. Ji juk nekartoja, kad teismų sprendimai tiesiog turi būti vykdomi.

– Prezidentės kritikos sulaukia ne tik teismai. Anksčiau jis yra minėjusi ir oligarchus, labai daug korumpuotų pareigūnų. Kas lemia tokį prezidentės elgesį?

– Matyt, ji nori parodyti, kad vienintelė gera valdžia yra ji pati ir visos kitos valdžios prastos. Seimą ji mažiau puola, vyriausybės atskirus ministrus kritikuoja, tiesa, ne visus. Teismus ji puola todėl, kad šie negali apsiginti. Yra, žinoma, ir kitas variantas: ji tai gali daryti ir iš kvailumo, nors toks paskymas būtų gal kiek per stiprus. Gal tiesiog iš nesupratimo, kas yra teisinė valstybė? Kad yra trys valdžios šakos, kurios turi viena kita palaikyti, padėti vienai kitai, bet ne priešingai?

Nuolat girdime prezidentės lozungus apie oligarchus, korupciją, nusikaltėlius, užvaldžiusius valstybę, bet iš tų kalbų niekas neseka. Prezidentės viešai išsakytos pastabos apie korupciją – apibendrinančios ir nekonkrečios. Ji leidžia suprasti, kad Lietuvoje kone viskas ištisai korumpuota, supuvę – taigi čia tarsi reikia visus iššaudyti... Taip kalbėti negalima. Ypač, kai pasakoma, kad nusikaltėliai ar oligarchai valdo Lietuvą. Man tuomet norisi paklausti: o per ką jie valdo? Jei per Seimą – ji gali pasiūlyti jam pasileisti, jei per vyriausybę ir jos ministrus – ji gali pareikšti nepasitikėjimą. Jei nusikaltėliai valdo Lietuvą, jų pavardes reikia ištarti viešai ir pranešti generaliniam prokurorui. Priešingu atveju tai nusikaltimo slėpimas. Taigi, prezidentė kalba šūkiais be jokio aiškesnio turinio.

REKLAMA

– Tariamų ar tikrų nusikaltėlių, oligarchų pavardžių paminėjimas iš prezidentės lūpų būtų precedento neturintis atvejis. Tokio rango valstybės pareigūnas negali sau to leisti; sulauktų teisinių pasėkmių.

-- Tas pavardes galima pasakyti prokurorams. Be to, priminsiu, nusikaltimo slėpimas – taip pat nusikaltimas.

– Vienišumo, ypač kovos su menama „sistema“, retoriką naudojo ir R. Paksas, šiurkščiai pažeidęs Lietuvos Konstituciją.

– Taip, prezidentė elgiasi panašiai kaip R. Paksas. Ji nedaro tokių šiurkščių klaidų kaip jis, bet prezidentės elgesys kitais atžvilgiais, korupcininkų ar „sistemos“, yra lygiai toks pat. Tai liudija viena: prezidentės ir R. Pakso charakteriai panašūs.

– Vis dėlto prezidentė, progai pasitaikius, primena, sakyčiau, net savotiškai akcentuoja, kad jos mokytojas – kairiųjų patriarchas Algirdas Mykolas Brazauskas.

– Kiek žinau, D. Grybauskaitei pradėjus prezidentauti A. M. Brazauskas jau gailėjosi dėl siūlymo jai tapti prezidente. Beje, iškalbingas faktas, kad ji per dvejus metus nė sykio nepakvietė prezidento V. Adamkaus pasitarti užsienio ar vidaus politikos klausimais, nors šis dažnai būna prezidentūroje.

– Galbūt ji tariasi su dešiniųjų patriarchu Vytautu Landsbergiu? Bent jau viešojoje erdvėje V. Landsbergis nuosekliai remia prezidentę. Tiesa, su skambiais nutylėjimais dėl užsienio politikos.

– Dešiniųjų patriarchas – aukštos kvalifikacijos intrigų meistras. Negali suprasti, kodėl jis pritaria prezidentei. Po dienos jis gali ir nepritarti jos veiklai. Bet šiandien jam tai patogu. Manau, prezidentė V. Landsbergio vertinimo greičiausiai nė nelaukia, bet V. Landsbergis toks jau yra. Prezidentė savo mokytoju A. M. Brazauską laiko visai pelnytai. Spėju, kad ką apie ją mano V. Landsbergis – prezidentė galvos sau nesuka.

REKLAMA

– Kaip ir dėl savo biografijos, kurios niekaip nepatikslina. Viešojoje erdvėje sklando tik mitai, o konkrečių, aiškių faktų – nėra, nors jau turime ir vieną monografiją apie prezidentę.

– Deja, taip yra. Biografiją reikia žinoti: buvusių prezidentų V. Adamkaus ir A. M. Brazausko jos žinomos iki smulkmenų. D. Grybauskaitė buvo partinės mokyklos dėstytoja, pūtė tą pačią komunistų dūdą, diegė partinius mokslus visiems Lietuvos žmonėms. Kada ji tapo Lietuvos patriote? Ne 1990-ųjų kovo 11 dieną, o po Maskvos pučo. Iki pučo ji laukė, į kurią pusę viskas pasisuks. Pučas pralaimėjo, todėl ji išėjo iš „partškolos“ ir tapo „patriote“. Manyčiau, Lietuvos žmonės supranta tų laikų aplinkybes ir jos biografiją vertintų adekvačiai, tačiau prezidentė nelinkusi apie tai prabilti. Kad ir kaip būtų, visi žino, jog ji buvo aktyvi komunistų partijos narė.

– Politikos apžvalgininkams vis dar sunkiai sekasi identifikuoti prezidentės politinę orientaciją, nepaisant to, kad ji remia dešiniųjų Vyriausybę.

– Ją vertinu kaip besimokančią politikę. Ji šio to išmoksta po truputį. Dabar jau išmoko šiek tiek šypsotis per spaudos konferencijas, ne vien nutaisyti rūsčiosios ponios miną. Galbūt ji išmoks išklausyti ir kitų nuomonę, ją įvertinti, argumentuotai priimti arba argumentuotai atmesti.

nuomone
2011-08-01 12:08:47
HA HA HA HA Straipsnio antraste atitinka to "juokdario" mimika.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Putinas 2016-10-14 12:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasitaiko:-Kristus eidavo į Dykumą, kad išgirsti Dievo-Tėvo balsą.Nusidėjėlė Dalia irgi klaidžiojo Komunizmo Dykumoje . Manau, kad išgirdo.Kažkaip pasisekė tremtiniui A Sakalui? Grįžus iš "tremties"-be problemų tapo VU profesoriumi.Gal galingesnis KGB ar Putino Dievas?   ATSAKYTI
Rimantas Paulauskas 2011-12-15 23:07:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nORĖČIAU GERBIAMA SAKALUI PRIMINTI KAD LIETUVOJE NĖRA RIMTŲ TAUTOS GERBIAMŲ POLITINIU PARTIJŲ O JŲ INTERESAI PRIEŠINGI NEGU DIDŽIOSIO GYVENTOJŲ DAUGUMOS INTEREAMS ,KAS PARANKU JIEMS TAS NEPARANKU LIAUDŽIAI IR ATVIRKŠČIAI.TAI PARTIJOS IEŠKANČIOS NAUDOS TIK SAVO ,,CHEBRAI''   ATSAKYTI
erika 2011-12-15 15:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zmogus is kitos planetos,matyt seime visi tokie
   ATSAKYTI
erika 2011-12-15 15:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zmogus is kitos planetos,matyt seime visi tokie
   ATSAKYTI
to tai 2011-08-04 00:34:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bene kruškutė būsi?   ATSAKYTI
nacius 2011-08-03 08:38:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SENAS PIRDZIUS IR JO KLIEDESIAI.   ATSAKYTI
Ko 2011-08-03 00:09:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakalas nerimsta?   ATSAKYTI
meistras ir margarita 2011-08-02 23:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai nejaugi ir velnio nėra? A,aloyzijau???   ATSAKYTI
seneli, mielas seneli, 2011-08-02 20:47:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seneli, mielas seneli, nukvakai jau visai ir laikas ant pečiaus... Nemato jis oligarchų... Matyt žabalas ir kurčias (arba juos globoja...). Pažiūrėk šios dienos naujienas - didžiausios Lietuvos leidyklos, knygynų tinklo ir dar kaiko holdingo direktoriumi paskirtas naujas asmuo... Ir kas jis? Ogi kagėbinis-maksiminis-skirstomųjų tiklų berniukas - LeoLT berniukas ir t.t. (tai vis jo buvusios darbo vietos...). O į tokias vietas svetimi neskiriami :) Taigi ar čia, senoli, ne oligarchinis klanas (greičiau - smauglys, apraizgęs Lietuvos kaklą), kai paaiškėja, kad vienose maximinių rankose jau visą Lietuva... visi kiti - smulkmė, kilbukai...   ATSAKYTI
Kęstutis 2011-08-02 18:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P. Aloyzas prašosi įvertinimo jo veuklos prieš Paksą ir kitos.   ATSAKYTI
p.Aldonai---inž 2011-08-02 17:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs teisi, Prezidentės išsilavinimas šiandien svarbiau, nei p.Sakalo kabinėjimasis prie biografijos detalių. Komentare Jūs vertinate Prezidentės DG išsilavinimą labai pesimistiškai ir prieštaringai: "Dalia yra individualistė,privačių interesų moteris.Neturi mokslinio pasirengimo,nes mokėsi neakivaizdiniu būdu,domėjosi privačia nuosavybe.Manoma,kad ji prieštarauja marksizmo-leninizmo teorijai". ---- Gal ir taip. Bet iš kur Jūs ištraukėte, kad "ji prieštarauja marksizmo-leninizmo teorijai"? Gal Jūs žinote apgintos disertacijos Maskvoje TEMĄ ir tyrinėjimo sritį? Oficialioje biografijoje neparašyta, tik "mokslinį darbą": "1988 m. eksternu apgynė mokslinį darbą Maskvos visuomenės mokslų akademijoje". Kokį? O toliau po Nepriklausomybės jau tik tipiniai mokslinių laipsnių skirimo formalumai: "1993-aisiais Lietuvos mokslo taryba pripažino šioje akademijoje "apgintą darbą" ir Daliai Grybauskaitei suteikė socialinių mokslų daktaro laipsnį".
Kokį apgintą darbą vertino komisija? Iš čia ir paaiškėtų, ar Jūsų kritiški vertinimai teisingi.
   ATSAKYTI
tai 2011-08-02 15:10:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai ka daro dzastinas ne zurnalistika. Zurnalistu negali dirbti zmogus,nekenciantis zmoniu ir kitos nuomones.    ATSAKYTI
Aldona 2011-08-02 14:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dalia yra individualistė, privačių interesų moteris. Neturi mokslinio pasirengimo, nes mokėsi neakivaizdiniu būdu, domėjosi privačia nuosavybe. Manoma, kad ji prieštarauja marksizmo-leninizmo teorijai, todėl priekabiai elgiasi su pasaulio piliečiais. Vadovas turi jausti atsakomybę už visuomenę. Valdymas turi būti lankstus, tobulas, centralizuotas.    ATSAKYTI
Justas 2011-08-02 14:42:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
piktas labai. Miuriel daug geresnė.   ATSAKYTI
aga 2011-08-02 13:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kodėl Landsbergis voveruškai atitaria?   ATSAKYTI
:/ 2011-08-02 13:45:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gydykis, dzastinai... Nafik tos kaukes, simkeviciai...   ATSAKYTI
100% 2011-08-02 13:34:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip A.Brazauskas irgi senas komunistas(TSKP narys), todel jis jai, kaip ir mokytojas yra...
   ATSAKYTI
to janis 2011-08-02 12:48:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip, jani, čia visi tavo argumentai :) jei sakalas taip mąstytų, kaltintų voverušką, kad ana moteris myli   ATSAKYTI
NESISTEBIU 2011-08-02 12:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
DAR VIENAS FIZIKAS 1931 m.,fizikai valdo lietuvą ir stankūnaitės,o valstybininkai džiaugiasi galėdami įkasti ,taip nekenčiamai liaudžiau pasitelkę "intelektualus"Sakalą,Stankūnaitę,   ATSAKYTI
jis 2011-08-02 12:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
senas sergantis pagiežingas žmogus ,toli nueisim su lenino anuku,baisu-SOVIETINIS MĄSTYMAS, SOVIETINĖ IŠVAIZDA,GĖDA LIETUVAI TURĖTŲ BŲTI SU TOKIU EUROPARLAMENTARU   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
STT  (nuotr. Fotodiena.lt)
Giminystės ar draugystės ryšiai tarp dirbančiųjų vienoje įstaigoje savaime nėra blogai, tačiau apie juos turi būti žinoma sprendimų priėmėjams, teigia Specialiųjų tyrimų ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad vasario 16 dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė rašytojas Petras Naraškevičius. Su Velioniu galima bus atsisveikinti ...
Stumbrai (nuotr. Fotobankas)
Pašilių stumbryne praėjusią savaitę nugaišęs stumbriukas – sausio pradžioje Utenos rajono savivaldybės tarybos nario „valstiečio“ Jono Slapšinsko nušautos stumbrės jauniklis. ...
Aurelijus Veryga (nuotr. stop kadras)
Koronavirusas vis dar nesustabdytas, apsikrėtusių žmonių vis dar auga, mirčių taip pat. Pakeitus skaičiavimo metodiką, skaičiai paaugo dar daugiau. Neseniai su Europos Sąjungos ...
Bankomatas (Fotobankas)
Pastaruoju metu stringančios didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ ir SEB elektroninės mokėjimo sistemos turi neigiamos įtakos pasitikėjimui visa finansų sistema, todėl ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų