Daugiabučių kiemus Klaipėdoje ketinama valyti tik kas antrą dieną, rašo  „Klaipėda“.

Savivaldybė ruošiasi nuo vasario nebemokėti ir už jų valymą. Ši prievolė po metų pertraukos vėl grįžtų gyventojams.

Šiuo metu vyksta derybos su namų valdomis, kad kiemai sausį būtų valomi tik triskart, o ne penkis sykius per savaitę, kaip kad yra dabar.

„Namų valdos nesutinka pratęsti sutarčių su pastaruoju pakeitimu. Savivaldybė neturi pinigų kiemams valyti“, – teigė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas. Pernai kiemų tvarkymas miestui kainavo septynis milijonus litų.

„Planuojame, jog jau sausio pabaigoje miesto taryba priims sprendimą, kad už kiemų valymą mokės gyventojai“, – tvirtino V.Karmanovas.

Pusę miesto namų valdų įmonių valdančios bendrovės „City Service“ Rinkų vystymo departamento direktorius Vytautas Turonis įsitikinęs, kad tik triskart per savaitę kiemų valyti nepakanka.

„Pasipils gyventojų skundai, savivaldybės sankcijos, kad mieste nėra tvarkos. Triskart per savaitę valant, pavyzdžiui, pirmadienį, trečiadienį, penktadienį, kils nesusipratimų. Jei, sakykime, antradienį – pūga, o ketvirtadienį – plikšala, neįmanoma bus užtikrinti, kad žmonės saugiai nueitų į darbą“, – prognozavo V.Turonis.

REKLAMA

Kiemuose kasdien prisikaupia šiukšlių dėl nevalyvų gyventojų, kurie atliekų nesugeba nunešti į konteinerius. Šiukšlės pasklinda ir vargetoms rausiantis po šiukšliadėžes, atliekas ištąso gyvūnai. Todėl valant kiemus tik triskart per savaitę kiemai virs šiukšlynais.

„Savivaldybė pagrindinių šaligatvių valytojams moka už šešias dienas per savaitę. Kodėl norima skriausti kiemų tvarkytojus?“ – klausė direktorius.

Savivaldybė ketina taupyti biudžeto lėšas. Kai gyventojams vėl teks mokėti už kiemų tvarkymą, valoma bus kaip ir anksčiau – penkiskart per savaitę.

Vigantas Danilavičius


Rašyti komentarą...
V
Vilnietis
2008-01-07 08:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiska betvarke. Vilniuje kiemus geriausiu atveju valo viena karta i savaite.
uztat mokestis uz laiptiniu ir kiemu valyma padidejo. Va taip ir gyvenam. Tuoj visiskai numaus kelnes ir nuogais uzpakaliais vaiksciosim. Tai sakau labai dideli aciu musu valdziai.
Atsakyti
0

K
Klaipėdietė
2008-10-12 16:24:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažkokia bepročių valdžia!!! ar MES,paprasti žmonės, esam akli, ar mūsų Lietuvos "prižiūrėtojai" apako nuo mūsų pinigėlių,kuriuos paskutinius atiduodam už mokesčius??man baisu ryte per savo langą pažiūreti kas kiemuose darosi..visur skraido(tiesiogine to žodžio prasme) ŠIUKŠLĖS !!! man kraujas užverda,kai pagalvoju, kad už šiukšlių rinkimą mes dabar mokam nuo to, kiek bute žmonių gyvena ir kokio dydžio butą turime.ar tai normalu?? o kad jau antras mėnuo kaip i mūsų Bandužių g.6-Lūžų g. kiemus joks valytojas net užsukęs nebuvo ir manau nebeužsuks šiais metais,nes neužilgo kiemus sniegas paklos.gyvenam kaip savartyne,greit bus taip ,kad patys rinksimes šiukšleles ir pinigėlius už tai susimokėsim..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų