Epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius susibūrimus prie eglučių

Epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius gyventojų susibūrimus prie šeštadienį įžiebtų kalėdinių eglių didmiesčiuose ir perspėja, kad tai netrukus gali dar padidinti užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių. 

„Galėtume sakyti, kad minios galėtų būti vertinamos kaip nedidelės, jei turėtume kitokius atvejų skaičius ir kitokį vidinį infekcijos plitimą šalyje. Šiuo metu esame tokioje situacijoje, kai kiekvienas mūsų papildomas socialinis kontaktas yra papildoma rizika ir papildoma galimybė atvejų statistikai augti“, – LRT televizijos žinioms sekmadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilnius įžiebė Kalėdinę eglę

Anot jos, žmonių susibūrimai miestų aikštėse ypač glumina žinant išaugusį medikų, šiuo metu gydančių vis didesnį Covid-19 sergančių pacientų skaičių, krūvį šalies ligoninėse.

„Yra labai sudėtinga situacija gydymo įstaigose, todėl visuomenės sveikatos specialistai su pasibaisėjimu į šią situaciją žiūri. Įsivaizduoju, kaip į šią situaciją žiūri medikai, kurie deda visas pastangas gelbėdami gyvybes asmenų, kuriems reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos, kuriems reikia reanimacijos ar intensyviosios terapijos priemonių“, – kalbėjo centro atstovė. 

Vilnius, Kaunas ir Panevėžys šeštadienį įžiebė miestų Kalėdų egles.

Nors renginių organizatoriai kvietė tai stebėti per televiziją bei ragino nesibūriuoti prie šventinių žaliaskarių, tačiau dalis miestiečių nepaisė šių raginimų. Aikštėse prie eglių būriavosi minios žmonių, sostinėje net buvo susidariusios automobilių spūstys.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1976 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 11 žmonių, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.Ligoninėse gydomi 1798 COVID-19 pacientai, 140 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 60 tūkst.193 asmenys, 14 tūkst. 120 sirgusiųjų pasveiko, tebeserga – 45 tūkst. 355 žmonės.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 491 žmogus.


Rašyti komentarą...
v
v
2020-11-29 16:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai negi jūs įsivaizdavot, jei organizuojat renginį ir niekas neateis. Na taip nebūna, atsipeikėkit. Žmonės išsiilgę pramogų, o čia toks renginys, kaip eglutės įžiebimas būna tik kartą metuose
Atsakyti
-7

a
2020-11-29 16:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
šiandien teko važiuoti magistrale nuo Kauno link Klaipėdos tai automobilių kaip liepos mėnesį, gal žmonės nuo jūros gal dar nuo kažkur, žmonės juda keliauja. Tai jei būtų taip baisu jei bijotų kažko taip labai. tai tikrai taip nevažinėtų. Žmonės jau nepanikuoja kaip pavasarį, žmonės nori pilnaverčiai gyventi
Atsakyti
-6

V
VIRUSAS
2020-11-29 16:46:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Statot eglutes, rengiat koncertus,o po to stebitės,kad žmonės renkasi prie Jų. Čia kaip su spastais pelėm. dar pasiūlykim nemokamasvaišes ir bus kaip Italijoj Bandos imunitetas
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų