Gera žinia: persirgę koronavirusu galės tris mėnesius nesiizoliuoti po aukštos rizikos kontakto

Reaguodama į epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį izoliuojamų gyventojų skaičių ir mokslininkų išvadas bei rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu (COVID-19). Taip pat suteikiama galimybė trumpinti izoliacijos laiką  kai kurių kitų profesijų atstovams.

Jeigu koronavirusu persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis nebereikės, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai. 

Ši išimtis nebus taikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, palaikomojo gydymo, slaugos, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose, taip pat gyvenantiems socialinės globos įstaigose, esantiems laisvės atėmimo įstaigose, bei žmonėms, kuriems yra teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Pakeitimai taip pat praplėtė kategoriją asmenų, kuriems po turėto sąlyčio izoliacija gali būti trumpinama, jeigu ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną bus atliktas laboratorinis tyrimas koronavirusui (COVID-19) ligai nustatyti ir bus gautas neigiamas rezultatas. Į šią kategoriją patenka šalies vadovai ir tam tikrų institucijų darbuotojai bei pareigūnai, energetikos įmonių dispečerinių centrų darbuotojai ir kai kurioms kitoms profesijų grupėms.

SAM primena, kad pagal bendrą tvarką sąlytį su sergančiuoju turėjęs žmogus turi izoliuotis 14 dienų.


Rašyti komentarą...
N
Nepikta
2020-11-28 08:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagalvok pilkosiomis smegenėlėmis, persirgęs žmogus turi antikūnių kovidui ir apie 6 mėn nei pats užsikrečia, nei kitus užkrečia. Saviizoliacijos tikslas koks?
Atsakyti
-2

P
Pikta
2020-11-27 19:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad neturi būti jokių išimčių. Man tokie dalykai - nesuprantami, nes virusas pavojingas kiekvienam žmogui, arba tada...anoks čia tas ir virusas, jeigu jis atitinkamai veikia (arba neveiki) atitinkamos specialybės žmones...nejuokinkite jūs pasaulio....
Atsakyti
-8

A
Antanas
2020-11-28 22:18:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu užsikrėtė išgyja be vaistų, gerdami paprastas arbatas, ar tai tas kuriuo gązdina kiekvieną dieną, yra pavojingas?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų