Veryga Seimo nariams: prašau nesusireikšminti

Sveikatos apsaugos ministras trečiadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į Seimo narius.

Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ministras čia išreiškė susirūpinimą dėl epidemiologinės situacijos Seime. 

„Šįkart norėčiau priminti, kad Seimo darbą organizuoja ne Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), o Seimo pirmininkė, jos pavaduotojai ir kanceliarija. Tad būtent Seimo valdyba turėtų apsispręsti, kaip dirbti Seimui, kaip pritaikyti šiai institucijai bendrai šalyje galiojančias taisykles ir rekomendacijas, skirtas koronaviruso (COVID-19) valdymui.

Jos, beje, išlieka beveik tokios pat nuo šių metų pradžios, o keičiantis epidemiologinei situacijai šalyje, periodiškai atnaujinamos. Tokių rekomendacijų, patarimų ir taisyklių parengta išties daug. Reikia tik imti ir pritaikyti, o prireikus galima ir kolegiškai kartu pasitarti“, – rašo ministras. 

A. Veryga priminė, kad Seimo nariams galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir kitiems Lietuvos žmonėms.

„Taip pat prašau nesusireikšminti ir nedaryti nei viešo, nei psichologinio spaudimo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojams ir ten dirbantiems epidemiologams, kurie Jums skambina norėdami padėti, patarti ar išsiaiškinti situaciją dėl bendro tikslo – sustabdyti viruso plitimą.

Norėčiau paprašyti ant šių žmonių nešaukti ir nežeminti, kas, mano žiniomis, vyko vakar, kai viešai pasirodė informacija, jog kai kurie Seimo nariai turi izoliuotis. Ypač nesmagu žinoti, kad taip elgėsi vyrai parlamentarai Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Juozapaitis, bendraudami su kai kuriomis NVSC darbuotojomis.

Labai laukiame Jūsų žadėtos naujosios politinės kultūros. Dialogo kultūros.

Galiu tik pasidžiaugti, kad viena iš valdančiosios daugumos lyderių Aušrinė Armonaitė dalykiškai ir gražiai bendravo su NVSC darbuotojais ir ieškojo sprendimų“, – rašo A. Veryga. 

„Be to, mano turimomis žiniomis, vakarykštis NVSC atsiprašymas dėl viešos informacijos apie izoliaciją – betikslis, nes toks nesusipratimas atsirado dėl to, kad klaidą įvėlė Seimo kanceliarijos darbuotoja. Jos nekaltina niekas. Tad juo labiau nereikia kaltinti NSVC darbuotojų, kurie Lietuvai šiuo metu yra labai svarbūs ir stovi pirmosiose gretose greta medikų kovojant su koronavirusu. Mūsų šalyje jų tik keli šimtai, o darbo krūviai - nepakeliami. Tad turime stengtis, kad jie norėtų toliau dirbti pritaikydami savo patirtį ir žinias.

REKLAMA

Kviečiu susilaikyti ir nuo viešų užuominų apie tai, jog jie be reikalo nurodė izoliuotis kai kuriems Seimo nariams. Ekspertai žino, ką daro. Pasitikėkime jais.

Taigi kolegos parlamentarai, labai kviečiu bendradarbiauti, nekaltinti be reikalo, ieškoti sprendimų, imtis lyderystės ir pradėti taikyti, bent jau palengva, savo turimą pandemijos valdymo planą.

Žinoma, būtų labai gražu ir vyriška, jei kolegos parlamentarai atsiprašytų NSVC darbuotojų, su kuriais buvo nemandagūs“, – rašo A. Veryga. 


Rašyti komentarą...
X
XXL
2020-11-25 17:43:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
maniau, kad Čmolytė turi šiokį tokį supratimą bendruose dalykuose ir biologijoje. Deja, ta pati bėda kaip su Pavilioniene - ar blogai mokykloje mokėsi, ar suvokimas ribotas...žodžiu, visiškai nesuvokia, kam, po bendravimo su infekuotais, reikia izoliuotis. Paaiškinu labiau išsilavinusiems : covid inkubacinis laikas trunka iki 10 dienų, deja, todėl pirmalaikis testas dar nieko neįrodo, liga dar gali išlįsti
Atsakyti
-1

m
mama
2020-11-25 18:51:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Medikei kaimynei teko saviizoliuotis po kontakto su sergančiu , o būnant izoliacijoje - pati susirgo corona. iNKUBACINIS PERIODAS IR SAUGOTIS REIKIA PAČIAM , IR SAUGOTI..bendradarbius
Atsakyti
0

r
rinkėja
2020-11-25 22:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko norėti, atėjo naujieji runkeliai su karūnomis. Dar tikitės iš jų vidinės kultūros.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų