Didžioji dalis asmenų koronavirusu užsikrėtė neaiškiomis aplinkybėmis

Per lapkritį beveik trečdalis asmenų koronavirusu užsikrėtė neaiškiomis aplinkybėmis.

Kaip spaudos konferencijoje penktadienį teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Greta Gargasienė, epidemiologai stebi koronaviruso plitimą židiniais o dauguma atvejų asmenys žino, kad užsikrėtė po kontakto su jau užsikrėtusių asmeniu.

„Tokių, pirminiais duomenimis, lapkritį turime apie 70 procentų. Įvežtinių atvejų skaičius lapkritį nesiekė 1 proc. skaičiuojant nuo patvirtintų atvejų skaičiaus. Tuo metu atvejų, kai užsikrėtimo grandinė nenustatyta ir yra vertinama, yra apie 30 procentų“, – sakė ji.

Pastarąją parą iš 1077 spėtų ištirti teigiamų atvejų 267 atvejais epidemiologams nepavyko nustatyti užsikrėtimo grandinės.

G. Gargasienė taip pat informavo, kad daugiau nei pusė visų teigiamų atvejų pastarąją parą buvo besimptomiai, tačiau neatmetė, kad COVID-19 simptomai gali pasireikšti ir po epidemiologų skambučių. 

Beveik pusė visų užsikrėtusiųjų (47 proc.) per lapkritį buvo 36-60 metų amžiaus. Asmenys iki 19 metų sudaro 7,5 proc. užsikrėtusiųjų, 20-35 metų - 25,5 proc., o vyresni nei 61-erių sudaro 20 procentų užsikrėtusiųjų koronavirusu.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų