Naujas susirgimų Covid-19 rekordas: peržengta 1 tūkst. atvejų riba

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad praėjusią parą Lietuvoje užregistruotas 1001 susirgimas koronavirusu.  

Spalio 31 d. 11 val. duomenimis, patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms skaičius jau siekia 14 824. Serga 9729, o nuo koronaviruso mirė 165 žmonės.

Nuo birželio 1 d. užfiksuota 401 įvežtinis atvejis.

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 8 mirtis nuo koronaviruso. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 165 gyvybes.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže:

Atnaujintos rekomendacijos

SAM primena, kad viešose uždarose vietose, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas yra privalomas. Gyventojai raginami kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu, naudoti dezinfekavimo priemones, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Labai svarbu rūpintis aplinkos higiena, dažnai vėdinti patalpas, kasdien valyti naudojamus paviršius tiek gyvenamojoje, tiek darbo vietoje. 

Pasireiškus ūminiams viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiams, būtina likti namuose bei konsultuotis Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808), arba susisiekti konsultacijai su savo šeimos gydytoju. Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose patartina laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. 

REKLAMA

Po artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga, izoliacija būtina namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimosi taisyklių privaloma griežtai laikytis visą izoliavimosi laikotarpį. 

Būnant viešose vietose raginama vengti tiesioginio kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama, taip pat, jei įmanoma, rekomenduojama vengti masinių susibūrimų. Prioritetą patariama skirti veikloms atvirose erdvėse. 

Organizuojant didelę asmeninę šventę, esant galimybei, rekomenduojama ją nukelti. Kitu atveju, patariama apriboti dalyvių skaičių, užtikrinti, kad dalyvaujantiems asmenims nėra pasireiškusių kvėpavimo takų infekcijos požymių. Šventės dalyvių prašoma laikytis kosėjimo bei čiaudėjimo etiketo, rankų higienos bei saugaus atstumo. 

Keliautojams rekomenduojama atidėti nebūtinas vietines bei tarptautines keliones. Rengiantis kelionei, patariama įvertinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją konkrečioje šalyje, kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką grįžus į Lietuvą. Kelionės metu raginama vengti kontakto su sergančiais asmenimis, laikytis higienos, vartoti saugų maistą ir vandenį. 

Sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresni nei 65 metų žmonės yra labiausiai pažeidžiama gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu. Šių gyventojų grupių asmenims 

rekomenduojama užtikrinti kuo mažesnį kontaktą su kitais asmenimis, vengti masinio susibūrimo vietų, rūpintis higiena, jei įmanoma, pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos nuotoliniu būdu. 

REKLAMA

Vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones viešose uždarose vietose (viešajame transporte, parduotuvėse, paslaugų gavimo vietose ir pan.), išskyrus atvejus, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Kaukės dėvėti nereikia sportuojant sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio bei pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas. Veido kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos jų dėvėti negali, ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatai. 

Veido kaukes būtina užsidėti taip, kad jos pilnai dengtų burną ir nosį. Dėvint kaukę svarbu neliesti jos rankomis, o ją palietus ar nusiėmus, būtina nusiplauti rankas. Vienkartinių kaukių pakartotinai naudoti negalima, panaudojus – išmesti. 

Įspėjame, jog už šių taisyklių pažeidimą asmenys gali būti traukiami į administracinę atsakomybę, o skiriama bauda gali siekti nuo 500 iki 1000 eurų. 

Apie konservatorių planus pertvarkyti sveikatos sistemą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
b
bitė
2020-10-31 12:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Graudus ,,rekordas" (šlykštus žodis, kalbant apie ligą): jau įpusėjo lenktynės su laiku - kurioje šalyje ,,rekordininkai" greičiau numirs?
Atsakyti
0

n
nunu
2020-10-31 12:53:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal gana tu nesamoniu su ugdymo istaigom.Vaikai susirenka is skirtingu seimu,tevai serga,tai mociutes vedzioja vaikus i darzelius,kaip suprasti,nesleplit darzeliu uzsikretimo atveju,ju jau begales,grupese po 20-25 vaikus,visi salia vienas kito,ciaudi,kosti,zaliais snargliais taskosi.Jau visi pedagogai derinasi tarpusavy masiskai eiti i nedarbinguma,tik tokiu atveju bus uzdaryti darzeliai,20 vaiku-viruso koncentracija ant kritines ribos.Tevai dirba nuotoliniu,sedi dekretuose,o vaikai platina virusa,nes tevai bijo vesti vaiku pas gydytojus,tik neduok dieve,bus corona.Corona yra pas 4 vaika,nes veda su temperaturom,pulingom slogom,kosuliu,vaikai neprakvepuoja,irzlus,mieguisti-100 proc.viruso nesiotojai.Jei valdzia neuzdarys darzeliu,juos privers uzdaryti darbuotojai,nebus kam dirbti.Taskas.O juk yra dar mokykliniu broliu ir seseru,kurie perduoda virusa darzelinukams.
Atsakyti
-4

I
Irena
2020-10-31 12:00:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir neturi gėdos įžeidinėti mirusiuosius nuo šio viruso. Savo mamą palaidojau vasaros pradžioj ir šiuo metu pats sergu lengva forma namie. Gal norit ateit, parodysiu kur palaidota mano mama. Gal mano mama irgi neegzistuoja? O gal norit ateit pas mane, apkosėsiu ir pamatysim kas neegzistuoja?
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų