Uspaskichas sulaukė Covid-19 testo atsakymo

Darbo partijos lyderiui ir europarlamentarui Viktorui Uspaskichui atlikus patikrinimą dėl koronaviruso, testo rezultatas buvo neigiamas.

V. Uspaskichas (Fotodiena/Arnas Strumila)
28

„Paneigiant visokias manipuliacijas: gavau atsakymą man atlikto Covid-19 testo. Atsakymas neigiamas. Linkiu visiems sveikatos ir gauti panašų atsakymą“, – savo feisbuko paskyroje pranešė V. Uspaskichas.

Pirmadienį jis atliko Covid-19 testą. Naujienų portalui tv3.lt jis teigė, kad procedūra nebuvo tokia nemaloni, kaip kiti žmonės kalba ir teigė, kad šiuo metu nejaučia jokių simptomų.

„Jokių simptomų nėra“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Jis pažymėjo, kad Lietuvoje dėl koronaviruso šiuo metu turėtų būti taikomos griežtesnės ir efektyvesnės priemonės, nes skaičiai smarkiai auga.

Pirmadienį Darbo partijos būstinės vadovas Viktoras Fiodorovas spaudos konferencijos metu teigė, kad V. Uspaskichas nusprendė pasitikrinti dėl koronaviruso.

„Yra kalbėjęs, kad greičiausiai pirmadienį darysis tyrimą ir to neslepia. Bet visi klausimai, kurie susiję su jo sveikata, reikėtų asmeniškai kreiptis į jį“, – pirmadienio rytą teigė V. Fiodorovas.

Pasiteiravus, kaip įsivaizduoja pandemijos suvaldymą, jei ir partijos pirmininkas V. Uspaskichas elgiasi savaip, anksčiau neketino tikrintis. V. Fiodorovas atsakė, kad jis įvertino visas rizikas ir saviizoliavosi.

„Savo sveikatos būklę turi komentuoti kiekvienas asmeniškai. Mes nesame įpareigoti ir įgalioti komentuoti jo sveikatos klausimų.

REKLAMA

Kaip pirmininkas pasielgė šioje situacijoje – jis saviizoliavosi, kelias savaites jūs matote tik per televizorių bendraujant ir visa kita. Jis įvertino visas rizikas“, – sakė V. Fiodorovas.

Penktadienį V. Uspakichas prakalbo apie savo sveikatos būklę ir surengė spaudos konferenciją. Politikas teigė, kad įprastai dirba darbus, tiesiog turi problemų su gerkle ir balso stygomis, bet koronaviruso testo nedarė.

„Aš dar neišprotėjau, kad rengčiau spaudos konferenciją apie savo sveikatą. Galima apie sveiką gyvenimo būdą, bet jokiu būdu ne apie savo sveikatą.

Mano silpna vieta balso stygos, gerklė. Reikėjo pusantro mėnesio kasdien po kelias valandas lauke vesti susitikimus, tai mano kaip politiko pagrindinis ginklas nusilpo, reikėjo stygoms duoti pailsėti“, – spaudos konferenciją penktadienį pradėjo V. Uspaskichas.

Anksčiau nematė reikalo daryti koronaviruso testo

Primename, kad praėjusią savaitę V. Uspaskichas teigė, kad koronaviruso testo nesidarė, nes nematė tam reikalo. Kontakto su sergančiuoju teigė neturėjęs.

„Kad nustatytų – reikia daryti testą, bet aš nesidariau testo. {..} Temperatūros nėra, kosulių dabar nėra. Bet man, aišku, geriau. Konsultavausi su gydytojais, man geriau nekalbėti.

Norėjau, kad pailsėtų organizmas. Aš nenaudoju akademinės medicinos vaistų, todėl man reikia daugiau laiko atstatyti organizmui. {...} Jau nemažai suvalgė tą virusą Lietuvoje ir aš, matyt, suvalgęs. Niekas nekvestionuoja – virusas yra, bet reikia išmokti gyventi su tuo virusu.

Darysiu testą, jei bus temperatūra, jei bus požymiai. Jei mano sveikatai grėstų kažkoks pavojus, tai tikrai padarysiu bet dabar nėra“, – teigė politikas.

REKLAMA

Paklaustas, ar koronavirusas nustatytas jo artimiesiems, jis to nei paneigė, nei patvirtino: „Visi klausimai, kurie liečia trečius asmenis, jiems uždavinėkite“.

Buvo dingęs kaip į vandenį

Jau anksčiau skelbėme, kad po pirmojo rinkimų turo V. Uspaskichas dingo kaip į vandenį. Virusą pasigavęs politikas dingo iš viešosios erdvės ir nekelia telefono ragelio. Trečiadienį naujienų portalas tv3.lt sulaukė mįslingos V. Uspaskicho žinutės.

Paklausus kaip jaučiasi, V. Uspaskichas tv3.lt trumpai atsakė sms žinute: „Labai viskas gerai!“. Tačiau po šios žinutės V. Uspaskichas ir toliau nekėlė telefono ragelio, neatrašė.

Darbo partijos būstinės vadovas Viktoras Fiodorovas tv3.lt teigė, kad antradienį jam pavyko susisiekti su V. Uspaskichu ir su juo kalbėjosi telefonu.

„Jis jaučiasi gerai, mažiau kosėja – viskas į gera. Nuo rinkimų nakties jis yra saviizoliacijoje. Negaliu atsakyti, kokius simptomus jis jaučia, ar darėsi Covid-19 testą, nes jo to neklausiau. Jo sveikatos klausimais mažai ką galiu atsakyti, nes nesu specialistas. Juolab, kad tokiomis temomis su juo nekalbėjome“, – sakė V. Fiodorovas.

Pasak Darbo partijos būstinės vadovo, jie dabar nuotoliniu būdu apsitaria dėl rinkimų, jų partijos atstovai antrame ture kovoja dėl dviejų apygardų: „Dabar kažkokio ekstra poreikio susitikti tikrai nėra. Šiek tiek vėliau, po rinkimų, mes organizuosime Darbo partijos tarybos posėdžius ir kitus dalykus, tada galbūt bus poreikis gyvam kontaktui“.

(28 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Darbo partijos spaudos konferencija po rinkimų

„Jis yra namuose ir saugo sveikatą“

Darbo partijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė tv3.lt teigė, kad prieš savaitę antradienį bendravo su pirmininku telefonu ir situacija gerėja.

REKLAMA

„Vakar paklausiau, kaip sveikata. Parašė: „geriau“. Man to užtenka. Negaliu jums pasakyti, kodėl nepavyksta su juo susisiekti, kad žmogus nesijaučia labai gerai ir taupo sveikatą.

Praeitą savaitę, kai klausiau, kodėl neatsiliepia ir kas atsitiko, tai sakė, kad taupo balsą, nes vos tik pradeda šnekėti ir pradeda kosėti“, – sakė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Pasak jos, V. Uspaskichas taupo sveikatą, todėl neatsiliepia į skambučius: „Jis yra namuose ir saugo sveikatą“.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Darbo partijos štabe apsilankė Olegas Šurajevas

Primename, kad penktadienį TV3 Žinios skelbė, kad Darbo partija susidūrė su netikėta problema – per pirmąjį rinkimų turą virusą pasigavęs partijos pirmininkas V.Uspaskichas pasiligojo ir dingo iš viešosios erdvės, nebegali padėti kolegoms vilioti rinkėjus, nebendrauja su žurnalistais, nebekalba apie gyvenimą feisbuke.

Kur partijos vedlys ir koks virusas jį kamuoja, nežinojo nei partijos nariai, nei bendražygiai – virusus valgyti žadėjęs V. Uspaskichas į gydytojus nesikreipia.

Pastaruoju metu V. Uspaskichas internete daug kalbėjo apie sveiką gyvenimo būdą, dalino patarimus kitiems. Tikino, kad jam nebaisus ir visą pasaulį kaustantis koronavirusas.

Visą TV3 Žinių reportažą žiūrėkite čia:


Rašyti komentarą...
Žmogus
2020-10-27 14:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pamiršai su kuo skalauti Vitiokai
Atsakyti
0

t
tpfu
2020-10-27 14:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai pasveiko pasidarė testą gudruolis. Dar toks svajojo tapti ministru pirmininku.
Atsakyti
-1

S
Stasys.
2020-10-27 14:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ten visi dankanai maklaudai nemirtingi tik tauta mulkinama.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų